reklama

Dopravcovia protestujú aj v Trnave. Vybrali si Hlbokú ulicu


Asi desiatka kamiónov a nákladných áut sa sústredila v pondelok dopoludnia v pravom pruhu na Hlbokej ulici v Trnave, aby podporila štrajk autodopravcov voči zavedeným pravidlám výberu mýta na cestách I. triedy.
Podľa slov chlapov, ktorí zatarasili svojimi autami jazdný pruh v smere od mosta pri poliklinike po križovatku s Bučianskou ulicou, zotrvať plánujú až do večera.
„S políciou zatiaľ problémy nemáme. Postavili sa na začiatok a koniec kolóny, všetkom prebieha pokojne,“ zhodli sa vodiči nákladiakov. Ako skonštatovali, predpokladajú, že časom sa počet kamiónov a nákladných áut v kolóne ešte zvýši.

Z vyhlásenia Únie dopravcov – 31. januára 2010
„Mýto všade v Európe funguje na diaľniciach, jedine v Čechách na 190 kilometroch ciest 1. triedy, ktoré nadväzujú na diaľnice. Na Slovensku vláda zaviedla mýto, ktorého súčasťou je, okrem diaľnic, aj spoplatnenie takmer 1500 km ciest 1. triedy! A nielen to, ešte aj mýtne poplatky na kilometer sú u nás najdrahšie – Rakúšania majú mýtne poplatky na diaľniciach lacnejšie v priemere o 30 a Česi o 40 %.


Nie je to čudné, keď najslabšie zarábajúci Slováci majú najdrahšie mýto? Toto je proti vlastným občanom. Nikde v Európe by takéto rozhodnutie vláda voči ľudu neurobila, pretože sa to premieta najmä do cien tovarov a služieb, ktoré si každodenne kupujeme. Vďaka mýtu sú aj lístky na autobus drahšie. Prečo má občan platiť viac za cestovanie za prácou, do školy, do nemocnice, prečo ľudia chodiaci do práce vlastnými autami platia za už drahý benzín a o niekoľko rokov vraj bude mýto aj pre osobné autá?

Pýtame sa – prečo vláda schválila najdrahšie mýto? Pýtame sa pre koho?! Na koho strane stojí vláda, na strane občanov?“

Dopravcovia vydržali na Hlbokej ulici celú noc, protest ukončili aj pod tlakom polície v utorok dopoludnia.© poko.sk

Ulož ako PDF
Napísal 1. februára 2010 14:30. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.