reklama

V Trnave pribudli nové koše na psie exkrementy

Štyridsaťtri nových nádob na psie exkrementy osadilo v minulých dňoch mesto Trnava v jednotlivých mestských častiach. Zároveň inštalovali oznamovacie tabule, ktoré definujú priestor vyhradený pre venčenie psov. „Mesto Trnava presne vymedzilo lokality a priestranstvá, kde je možné venčiť psov. Súčasne boli v týchto priestoroch umiestnené tabuľky s označením lokality určenej na voľný pohyb zvierat,“ informoval nás Jozef Jakubec, vedúci odboru dopravy a komunálnych služieb MsÚ v Trnave.

Mesto inštalovalo na území mesta celkom 43 takýchto košov

Pred niekoľkými rokmi mesto investovalo peniaze do inštalácie žltých odpadkových nádob na psie exkrementy, postupne ich však zničili vandali. Teraz verí, že oranžové nádoby vydržia dlhšie a poslúžia svojmu účelu. Sami sme sa však presvedčili, že nie každý napriek výraznému označeniu nádob chápe, že sú určené na niečo iné, ako vyhadzovanie bežných odpadkov. Niektoré koše pre psíčkarov zaplnili nevyfučané PET fľaše, krabičky z džúsov , igelitové vrecká a iný odpad. „Koše pre psíčkarov sme naschvál otočili smerom od chodníkov čelom ku plochám, určeným na venčenie, aby ich nezneužívali okoloidúci na vyhadzovanie nepotrebných vecí. Čas ukáže, či sa tento model osvedčí,“ poznamenal J. Jakubec. O čistenie košov sa postará tak ako v prípade klasických kontajnerov spoločnosť A.S.A. Trnava.

Mestské zastupiteľstvo v Trnave odsúhlasilo pred niekoľkými týždňami novelizáciu Všeobecne záväzného nariadenia (VZN) o niektorých podmienkach držania psov. Aktualizované znenie VZN mesto zosúladilo s tiež novelizovanou legislatívou platnou na území Slovenskej republiky. Z nového VZN vyplývajú majiteľom psov na území mesta Trnava nové povinnosti a podmienky, ktoré budú musieť chovom psov dodržiavať. Zásadnou zmenou je skutočnosť, že mesto môže na základe upraveného VZN majiteľov psov za priestupky aj pokutovať priamo na mieste spáchania priestupku. Občania môžu poslancami schválený návrh pripomienkovať do 9. júna.

Kôš určený psíčkarom plný bežného odpadu

„Pokuta až do výšky 165 eur (5000 Sk) hrozí aj tomu, kto nezabránil voľnému pohybu psa inde, než na priestranstvách určených na tento účel, alebo neoznámi do 30 dní na mestskom úrade každú zmenu údajov, ktoré sa zapisujú do evidencie,“ vyplýva z VZN. Blokovou pokutou do výšky 33 eur (1000 Sk) môže byť pokutovaný mestskou alebo štátnou políciou ten, kto bezprostredne neodstráni výkaly, ktorými pes znečistil verejné priestranstvo.

Majiteľ psa môžu byť podľa aktualizovaného VZN sankcionovaný napríklad aj, vtedy ak neoznámi odcudzenie, zničenie alebo stratu známky, neohlási, že pes pohrýzol človeka bez toho, aby bol sám napadnutý alebo vyprovokovaný, ak psa nepoužil v krajnej núdzi alebo v nutnej obrane, nepreukáže známkou totožnosť psa alebo nerešpektuje zákaz vstupu so psom alebo zákaz voľného pohybu psa.

Ulož ako PDF
Napísal 26. mája 2010 13:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.