reklama

Z parčíkov miznú lavičky. Kvôli vandalom a bezdomovcom

Z parčíkov na Námestí Slovenského učeného tovarišstva (SUT) a na konci Špačinskej ulice pri odbočke na Dolnú Krupú zmizli aj posledné torzá zničených lavičiek. Odstránilo ich mesto. Podľa slov vedúceho odboru dopravy a komunálnych služieb Jozefa Jakubca nemalo zmysel osádzať v parčíkoch nové lavičky. Dlho by nevydržali.

„Lavičky systematicky v parčíkoch ničili vandali. Či už mládež alebo opilci potúžení v okolitých podnikoch. Často sa tu zdržujú aj bezdomovci a všelijaké indivíduá,“ ozrejmila situáciu na Kopánke staršia pani zo Špačinskej ulice.
„Torzá lavičiek sme odstránili, aby nepredstavovali nebezpečenstvo. Parčíky prešli aj estetickými úpravami, boli vyčistené, dodávateľská firma orezala stromy a kríky. Postupne ich zrevitalizujeme,“ vysvetlil J. Jakubec. Ako dodal, nové lavičky mesto inštalovať nebude, keďže ľudia bývajúci v susedstve s tým nesúhlasia.

Strom ako vešiaková skriňa

Tlačový tajomník mesta Trnava Pavol Tomašovič pripomenul, že s vandalmi a bezdomovcami, ktorí okupujú oddychové zóne v mestských častiach, bojujú stále. „Je však problematické trestať niekoho, kto posedáva na lavičkách. Neporušuje žiadny zákon. Potrebovali by sme štyroch mestských policajtov, ktorí by nerobili nič iné, len sústavne strážili parky a detské ihriská,“ pripomenul.

Predpoludňajšia siesta

Sledovali sme zopár minút  skupinku štyroch povaľačov v parčíku oproti ZŠ na Námestí SUT. Jeden z nich, azda „unavený“ po ťažkej práci, si ľahol do trávy, ďalší posedávali na pníku či len tak v tráve. Vo chvíli, keď prechádzala po Špačinskej ulici policajná hliadka, partia spozornela a zobudila spiaceho kolegu. Po niekoľkých sekundách sa policajti vzdialili a partia pokračovala v uvoľnenej debate, unavený parťák sa znova uložil a pokračoval v predpoludňajšej sieste.

Zo súčasného stavu nie sú nadšené mamičky kočíkujúce svoje deti, ani obyvatelia susediacich domov. Parčík ako oddychová zóna má slúžiť primárne ľuďom pre potešenie a oddych v peknom prostredí. V prípade Námestia SUT a parčíku na konci Špačinskej ulice je to presne opačne.

Ulož ako PDF
Napísal 28. mája 2010 11:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Z parčíkov miznú lavičky. Kvôli vandalom a bezdomovcom”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.