reklama

Zamestnanci SAD v Trnavskom kraji štrajkovať nebudú. Dohodli sa na zľavách

Štrajk zamestnancov SAD v Trnavskom kraji nebude. Predseda Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) Tibor Mikuš podpísal v pondelok 31. mája dohodu s prepravcami autobusovej dopravy na území kraja o zľavách pre zamestnancov SAD. Stalo sa tak po minulo týždňovom  rokovaní o problematike poskytovania zliav pre vybraný okruh cestujúcich so SAD Trnava a.s., SAD Dunajská Streda a.s. a SKAND Skalica s.r.o. zabezpečujúcimi vnútroštátnu verejnú pravidelnú prímestskú autobusovú dopravu v územnom obvode TTSK. Informoval o tom Ivan Krajčovič z oddelenia komunikácie Úradu TTSK.
„So všetkými tromi dopravcami boli  uzatvorené dodatky k zmluvám o službách vo verejnom záujme na rok 2010, ktorých prílohou sú výmery cestovného stanovujúce osobitnú tarifu pre vybraný okruh cestujúcich s účinnosťou od 1.6.2010 do 31.12.2010. Po skončení tohto obdobia sa vyčísli úbytok tržieb vzniknutý v dôsledku poskytnutých zliav, ktorý bude predmetom spoločného rokovania TTSK s dopravcami,“ uviedol Krajčovič.
V praxi to znamená, že v cenovom výmere bude od 1. júna 2010 platiť takzvaná Osobitná tarifa vo vnútroštátnej pravidelnej autobusovej doprave, ktorá má dve kategórie. „Do prvej patria zamestnanci dopravných spoločností  SAD zabezpečujúcich služby vo verejnom záujme v územnom obvode TTSK, zamestnanci uvoľnení na výkon funkcie na základe voľby, bývalí zamestnanci a deti bývalých zamestnancov dopravných spoločností, zamestnanci OZ KOVO, ktorí vykonávajú pôsobnosť voči dopravným spoločnostiam zabezpečujúcich služby vo verejnom záujme, členovia riadiacich orgánov dopravných spoločností, deti zamestnancov a siroty po zamestnancoch do 26 roku. Všetci budú platiť za každých začatých 50 km 0,05 €,“ vysvetlil. Do druhej kategórie patria dôchodcovia – bývalí zamestnanci dopravných spoločností, vdovy a vdovci po zamestnancoch a manželia a manželky zamestnancov. V tejto kategórii je cestovné odstupňované po 2 až 9 kilometroch,  pri prejdení 50 kilometrov budú platiť 1,10 €. „Pre porovnanie, jednosmerné obyčajné cestovné na trase dlhej 50 kilometrov je 2,32 €,“ dodal Ivan Krajčovič.
ILUSTRAČNÉ FOTO: SAD Trnava
Ulož ako PDF
Napísal 31. mája 2010 13:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.