reklama

Matka nezvestnej Simonky sa chcela zabiť skokom do Váhu, v rieke skončila jej dcéra

AKTUALIZOVANÉ 18:15 h:
Krajský policajný riaditeľ Bystrík Stanko zvolal v piatok podvečer operatívnu tlačovú besedu k prípadu nezvestnej Simonky Švecovej z Hlohovca. „Po celom Holohovci sa šírili rôzne fámy a skreslené informácie. Okrem iného aj o tom, že po meste sa pohybuje únosca. Rodičia v meste sa začali báť o svoje deti. Táto informácia nie je pravdivá,“ vyhlásil na úvod Stanko.

B. Stanko na dnešnej tlačovej besede

Podľa riaditeľa KR PZ v Trnave matka nezvestnej trojročnej Simonky Martina Švecová sa v piatok popoludní policajným vyšetrovateľom priznala, že jej dieťa spadlo do Váhu. „Vo svojej výpovedi uviedla, že asi o 22.40 hodine išla s dcérou k Váhu. Malá Simonka sa mala pošmyknúť a spadla do vody,“ zverejnil výpoveď matky dieťaťa, ktorá sa na policajnej stanici psychicky zrútila a momentálne sa nachádza v opatere lekárov, Bystrík Stanko.
Ako ďalej uviedol, 35-ročná Martina Švecová chcela vraj skočiť do Váhu sama a skoncovať tak s vlastným životom.
Otec Simonky podľa indícií polície pravdepodobne o jej páde do rieky od začiatku vedel.

Simonka Švecová

Zuzanu Švecovú v súčasnosti nestíhajú zo žiadneho trestného činu. „V súčasnom štádiu je to predčasné,“ poznamenal krajský šéf polície.

Polícia prípad aj naďalej vyšetruje. Už zajtra (v sobotu 3. júla) bude od ranných hodín pokračovať v pátraní po telíčku nezvestného dievčatka. „Chceme požiadať o zníženie hladiny Váhu. Ide o náročný proces schvaľovania, preto sme o pomoc požiadali aj ministra,“ ozrejmil a na záver dodal: „Myslím, že sme spravili kus dobrej roboty a naozaj nič sme nepodcenili. Na jednej strane je tento prípad veľmi smutný, ale na druhej strane sme radi, že poznáme pravdu.“

Pôvodný materiál zverejnený v piatok 2. júla o 14:28 h:
Tri na sebe nezávislé zdroje nás v piatok 2. júla popoludní informovali o údajnom priznaní matky nezvestenej Simonky Švecovej z Hlohovca. Tá vraj pred vyšetrovateľom uviedla, že jej dcéra spadla do Váhu.

Matku s trojročnou dcérou zachytila na brehu Váhu dokonca aj priemyselná kamera. Martina Švecová pritom polícii tvrdila, že sa dcéra stratila z detského ihriska. O žiadnej prechádzke pri Váhu  predtým nehovorila. Polícia sa v súčasnosti sústreďuje na hľadanie priamo na rieke a jej brehoch od Hlohovca až po Sereď.

„V súčasnom štádiu môžem povedať len toľko, že matku vypočúvame a pokračujeme v pátraní,“ krátko odpovedal na našu otázku krajský policajný šéf Bystrík Stanko v piatok popoludní.
Polícia hľadá svedkov, ktorí videli Z. Švecovú s dcérkou pri brehu Váhu alebo v Panskej záhrade v pondelok 28. júna vo večerných hodinách medzi 20:45 a 22:00.

AKTUALIZÁCIA:
DNES O 17:30 h bude v priestoroch KR PZ Trnave tlačová beseda s vedením krajskej polície. Očakávame zásadné informácie o prípade. Sledujte nás aj naďalej.

Ulož ako PDF
Napísal 2. júla 2010 14:28. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Matka nezvestnej Simonky sa chcela zabiť skokom do Váhu, v rieke skončila jej dcéra”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.