reklama

Koncom júla odštartuje už 33. ročník cyklistického maratónu Trnava – Rysy

Už po tridsiaty tretí raz sa vydajú odvážni muži a ženy na bicykloch v ústrety 300 kilometrov dlhej a náročnej trati z Trnavy do Tatranskej Lomnice. Štart tradičného podujatia Trnava – Rysy naplánovali organizátori  v tomto roku na štvrtok 29. júla. V predvečer cyklotúry položia účastníci podujatia vence k pamätníku Slovenského národného povstania (SNP).
Za vznikom myšlienky usporiadať cyklojazdu stojí práve motivácia uctenia si pamiatky SNP a vzdanie holdu Trnavskej posádke, ktorá sa zúčastnila bojov o slobodu nášho národa počas Povstania v roku 1944.

Na cyklistov čaká veľká porcia náročných stúpaní

Na účastníkov cyklojazdy čakajú tri stovky náročných kilometrov s prevýšením 1100 metrov, ktoré je medzi Trnavou a a cieľovým táboriskom vo Vysokých Tatrách. Aj preto pristupujú organizátori veľmi zodpovedne k schvaľovaniu prihlášok záujemcov o absolvovanie jazdy.
Medzi základné podmienky patrí vek najmenej 15 rokov, odjazdených aspoň 1500 kilometrov v aktuálnej sezóne či štart výlučne na športovom bicykli.

„Vlani sme na tomto mieste uvažovali, že čo urobí celosvetová kríza s naším podujatím. Dopadlo to veľmi dobre, a my sme spolu s viac ako siedmimi desiatkami cykloturistov pohodlne toho strašiaka zahnali. Všetkým zúčastneným patrí preto naša úprimná vďaka. A aj takéto zistenia nám dodávajú odhodlanie v pokračovaní nášho krásneho seriálu ďalším dielom,“ prihovára sa k priaznivcom cyklojazdy člen organizačného štábu Mgr. Marian Rozložník.

Cyklojazdy sa zúčastňujú desiatky borcov

„Už od roku 1974 mladí ľudia združení v agilnej telovýchovnej jednote pôsobiacej vo vtedajšom, v dobrom slova zmysle povestnom mládežníckom klube Fortuna Trnava, navyše posilnení aj medzinárodnými skúsenosťami cykloturistov z telovýchovnej jednoty Slávia Trnava, majúcich za sebou diaľkové jazdy dokonca po africkom kontinente, sa podujali na počesť 30. výročia SNP a odchodu trnavskej vojenskej posádky doň, čosi tiež takého, nie každodenného vykonať.
Veď či počin otcov spred tridsiatich rokov nebol výnimočnejší? Mesto Trnava, ako jediné zo západného Slovenska s aktívnym vzťahom k povstaniu – veď jeho vojenská posádka bola z celého tohto regiónu jediná, čo spolu s mnohými dobrovoľníkmi z radov obyvateľov tam odišla bojovať – túto myšlienku podporilo. A tak aj pod záštitou bývalého vojenského veliteľa Mikuláša Čordáša, vydali sa 8. augusta 1974 mladí cykloturisti najprv po stopách pochodu trnavskej posádky, trasou Trnava – Hlohovec – Topoľčany – Partizánske – Veľké Pole – Horné Hámre – Žarnovica – a potom ďalej, cestou bojovníkov SNP po trase Zvolen – Banská Bystrica – Nemecká – Brezno cez Čertovicu pod Vysoké Tatry. Napokon dorazili do táboriska medzinárodného mládežníckeho výstupu na Rysy,“
spomína na samotné začiatky cyklojazdy M. Rozložník.

Desiatky cyklistov sa vydajú na trať vo štvrtok 29. júla o pol štvrtej hodine nadránom, v cieľovej Tatranskej Lomnici plánujú byť pred 19. hodinou.

Záujemci o účasť na cyklojazde majú možnosť podať prihlášku do 14. júla. Organizátormi podujatia sú TJ ELÁN Trnava, sídlisko Linčianska v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom a Klubom Rysy Poprad – Vysoké Tatry.

Viac informácií získate na internetovej stránke cyklojazdy http://sites.google.com/site/trnavarysy/.

Foto: TJ Elán TrnavaUlož ako PDF
Napísal 6. júla 2010 3:38. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.