reklama

Sobotňajší Triathlon Time Trial v Suchej nad Parnou priniesol atraktívne športové súboje

Trištvrte kilometra vo vodách Suchovskej priehrady, osemnásť kilometrov cyklistickej časovky a na záver päťtisíc metrov behu – tak vyzeralo pretekárske sústo pripravené organizátormi sobotňajšieho 3. ročníka TRIATHLON TIME TRIAL 2010.

Atraktívne športové podujatie pripravil ŠK TRIATLON TEAM TRNAVA pod riaditeľskou taktovkou Andreja Orlického. Na štart triatlonu v Suchej nad Parnou sa v sobotu 24. júla postavilo takmer 80 pretekárov od profesionálov po tzv. hobíkov, ktorí súťažili spolu v piatich kategóriách.

Usporiadatelia vytýčili vo vyhriatych vodách vodnej nádrže dva okruhy v celkovej dĺžke 750 metrov. Triatlonisti sa na plaveckom úseku vyrovnávali najmä s nepríjemným vetrom, ktorý síce na pohľad nenápadne, o to však nepríjemnejšie zdvíhal hladinu a vytváral na hladine vlny.
Silný severozápadný vietor hral proti pretekárom aj v prvej polovici cyklistického úseku. Druhá časť triatlonu v podobe 18 km na bicykli viedla zo Suchej nad Parnou cez Košolnú a Dolné Orešany do Horných Orešian, odkiaľ sa po dlhej rovine pretekári vrátili späť do Suchej nad Parnou.
Záver pretekov obstaral bežecký úsek v okolí priehrady v dĺžke 5 kilometrov.

TRIATHLON TIME TRIAL 2010 sa musel páčiť. Odborníkom, športovým laikom i náhodným divákom. Organizačne skvele pripravené podujatie lákalo najmä vďaka svojej jedinečnosti. V regióne, kde hrá jednoznačný prím futbal, sa s akciami podobného druhu stretávame len sporadicky. Bohužiaľ.
Aj preto je potrebné vyzdvihnúť úsilie partie okolo Andreja Orlického a skloniť klobúk pred snahou, akú vynaložili, aby sa podobný sviatok športu vôbec mohol uskutočniť.

VÝSLEDKY:

Muži:

1. Pavel Šimko Realizsportteam 0:51:19

2. Karol Džalaj ROCKTECHNIK TT 0:53:25

3. Peter Mosný TRIKLUB FTVŠ BA 0:54:24

Ženy:

1. Mira Bednarovičová Triklub FTVŠ 1:00:14

2. Marcela Bulková Triax Triklub 1:00:33

3. Kristína Lapinová TAT Martin 1:00:59

Veteráni:

1. Roman Martinčík Trian UMB B.B. 1:03:49

2. René Šteffek Malacky 1:05:06

3. Juraj Papp Pegas triatlon Partizánske 1:05:35

Juniori:

1. Matej Bohunický Triatlon TT 0:57:38

2. Miroslav Straňovský ŠK Atóm Levice 1:02:37

3. Filip Ratkovský Triatlon TT 1:10:25

Juniorky:

1. Ivana Kuriačková ŠK Atóm Levice 1:02:56

2. Natália Kováčová ŠK Atóm Levice 1:11:49

3. Adriana Milotová Dema Racing Team 1:14:41


FOTOGALÉRIA:


Ulož ako PDF
Napísal 25. júla 2010 3:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.