reklama

Sobotňajší Triathlon Time Trial v Suchej nad Parnou priniesol atraktívne športové súboje

Trištvrte kilometra vo vodách Suchovskej priehrady, osemnásť kilometrov cyklistickej časovky a na záver päťtisíc metrov behu – tak vyzeralo pretekárske sústo pripravené organizátormi sobotňajšieho 3. ročníka TRIATHLON TIME TRIAL 2010.

Atraktívne športové podujatie pripravil ŠK TRIATLON TEAM TRNAVA pod riaditeľskou taktovkou Andreja Orlického. Na štart triatlonu v Suchej nad Parnou sa v sobotu 24. júla postavilo takmer 80 pretekárov od profesionálov po tzv. hobíkov, ktorí súťažili spolu v piatich kategóriách.

Usporiadatelia vytýčili vo vyhriatych vodách vodnej nádrže dva okruhy v celkovej dĺžke 750 metrov. Triatlonisti sa na plaveckom úseku vyrovnávali najmä s nepríjemným vetrom, ktorý síce na pohľad nenápadne, o to však nepríjemnejšie zdvíhal hladinu a vytváral na hladine vlny.
Silný severozápadný vietor hral proti pretekárom aj v prvej polovici cyklistického úseku. Druhá časť triatlonu v podobe 18 km na bicykli viedla zo Suchej nad Parnou cez Košolnú a Dolné Orešany do Horných Orešian, odkiaľ sa po dlhej rovine pretekári vrátili späť do Suchej nad Parnou.
Záver pretekov obstaral bežecký úsek v okolí priehrady v dĺžke 5 kilometrov.

TRIATHLON TIME TRIAL 2010 sa musel páčiť. Odborníkom, športovým laikom i náhodným divákom. Organizačne skvele pripravené podujatie lákalo najmä vďaka svojej jedinečnosti. V regióne, kde hrá jednoznačný prím futbal, sa s akciami podobného druhu stretávame len sporadicky. Bohužiaľ.
Aj preto je potrebné vyzdvihnúť úsilie partie okolo Andreja Orlického a skloniť klobúk pred snahou, akú vynaložili, aby sa podobný sviatok športu vôbec mohol uskutočniť.

VÝSLEDKY:

Muži:

1. Pavel Šimko Realizsportteam 0:51:19

2. Karol Džalaj ROCKTECHNIK TT 0:53:25

3. Peter Mosný TRIKLUB FTVŠ BA 0:54:24

Ženy:

1. Mira Bednarovičová Triklub FTVŠ 1:00:14

2. Marcela Bulková Triax Triklub 1:00:33

3. Kristína Lapinová TAT Martin 1:00:59

Veteráni:

1. Roman Martinčík Trian UMB B.B. 1:03:49

2. René Šteffek Malacky 1:05:06

3. Juraj Papp Pegas triatlon Partizánske 1:05:35

Juniori:

1. Matej Bohunický Triatlon TT 0:57:38

2. Miroslav Straňovský ŠK Atóm Levice 1:02:37

3. Filip Ratkovský Triatlon TT 1:10:25

Juniorky:

1. Ivana Kuriačková ŠK Atóm Levice 1:02:56

2. Natália Kováčová ŠK Atóm Levice 1:11:49

3. Adriana Milotová Dema Racing Team 1:14:41


FOTOGALÉRIA:


Ulož ako PDF
Napísal 25. júla 2010 3:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.