reklama

Primátor Bošnák útočil na cieľ. V úlohe hasiča

Už 14. ročník tradičnej medzinárodnej súťaže hasičských družstiev v hasičskom športe O pohár primátora mesta Trnavy sa uskutočnil v sobotu 11. septembra na štadióne FK Lokomotíva v Trnave. Okrem domáceho družstva z Trnavy sa atraktívnej súťaže zúčastnili družstvá z českých miest Trnava u Třebíče, Trnava u Zlína a východoslovenskej Trnavy pri Laborci.
Hasičské tímy súťažili v štafete na 8×50 m a požiarnom útoku. Prítomní diváci mohli vidieť aj zásah záchranárov v podobe vyprosťovania osôb z auta, zoznámiť sa mohli aj so špeciálnou hasičskou technikou. Atrakciou bola aj stále funkčná hasičská striekačka z 19. storočia.

Tento krásny historický stroj dokonca zapojili aj do súťaže v požiarnom útoku, kedy prostredníctvom striekačky čerpali vodu do hadice.

Spestrením súťažného dňa bola účasť starostov pozvaných obcí a trnavského primátora v súťaži. Ich úlohou bolo pomocou tlaku vody čo možno najrýchlejšie „zostreliť“ terče v podobe šiestich plastových fliaš. Domácemu tímu pomohli okrem „koncového hráča“ Štefana Bošnáka aj bývalý šéf Okresného úradu v Trnave Ivan Mička a vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

Myslím si, že sme sa prezentovali dobrým výkonom a môžeme byť spokojní,“ skonštatoval Š. Bošnák na margo výkonu svojho tímu.

Organizátormi 14. ročníka tohto tradičného jarmočného podujatia sú Mesto Trnava a Okresné riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Trnave.

FOTOGALÉRIA:

Historická striekačka čerpala vodu z pripravenej nádrže

Cesta k úspechu viedla cez poctivo odmakanú robotu

Ukážka záchrannej akcie

Primátor a jeho fešná prilbička

Úloha splnená

P. Tomašovič a Š. Bošnák v akcii

Technická pamiatka je stále funkčná


Ulož ako PDF
Napísal 12. septembra 2010 12:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Primátor Bošnák útočil na cieľ. V úlohe hasiča”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.