reklama

Trnavský primátor reaguje na slová poslankyne Zmajkovičovej: „Nehovorila pravdu.“

Na vyjadrenia poslankyne Národne rady SR Renáty Zmajkovičovej, ktorá na tlačovej besede pri príležitosti predstavenia volebného programu primátorského kandidáta Bystríka Stanka okrem iného poznamenala, že považuje za zarážajúce, že „za štyri roky nikto z mesta nekontaktoval ministrov dopravy a hospodárstva, a nikto z mesta neoslovil v snahe o riešenie problémov ani mňa ako poslakyňu parlamentu z Trnavy. Toto mesto predsa nemôže osem rokov žiť len z investície PSA Peugeot Citroen“, zareagoval primátor Trnavy Štefan Bošnák.

Štefan Bošnák: „Pani Zmajkovičová nehovorila pravdu.“

Slová R. Zmajkovičovej považuje Š. Bošnák za nepravdivé. Ako dôkaz ponúka projekty, budované na území mesta v ostatných štyroch rokoch z prostriedkov grantov a dotácií viacerých ministerstiev a ďalších štátnych inštitúcií. „Je logické, že bez toho, že by sme s ministrami, štátnymi úradníkmi a úradmi nekomunikovali, nepripravovali kvalitné projekty, by peniaze na účet mesta jednoducho nechodili. V rokoch 2007 až 2010 získalo mesto granty z národných zdrojov vo výške asi 23,5 milióna eur, čo je približne 700 miliónov korún,“ konkretizuje trmavský primátor.
Ako sám pripomína, viac ráz sa osobne stretol s exministrom hospodárstva Jahnátkom. Komunikovali spolu o projekte Automobilového klastra, ako aj o Mestskom technologickom a priemyselnom parku.
„Vďaka aktivitám Autoklastra, aj za podpory VÚC, sa podarilo pre Trnavu získať granty za státisíce eur. Autoklaster získal sedem medzinárodných projektov, a okrem toho veľmi aktívne spolupracuje aj na príprave a výstavbe Mestského technologického a priemyselného parku. Jeho výstavbu dotujú granty, na ktoré sme dokázali získať takmer 10 miliónov eur. A sú tu mnohé ďalšie projekty, ktoré mesto riešilo cez ministerstvo výstavby a regionálneho rozvoja, ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny, ministerstvo kultúry, životného prostredia a iné organizácie“.

Podľa Bošnáka pravdou nie je ani tvrdenie Zmajkovičovej o nedostatočnej komunikácii s ministrom dopravy Vážnym. „Stretli sme sa, aby sme hľadali odpovede na viaceré otázky. V užšom kontakte bolo mesto v predchádzajúcich rokoch aj s predstaviteľmi Slovenskej správy ciest. Rokovali sme o dostavbe ďalších etáp obchvatu, vypracovali, zaplatili a poskytli sme SSC projekt južného obchvatu, rokovali sme o rekonštrukcii Nitrianskej cesty. Tie kontakty zo strany mesta smerom k ministerstvám, či priamo k ministrom boli a sú trvalé a pravidelné,“ zdôrazňuje Bošnák a na záver pripomína, že priamo na radnici sa v minulosti stretli predstavitelia mesta aj s viacerými poslancami Národnej rady SR.
„Prišli diskutovať, hovoriť o možných riešeniach problémov samospráv. Takýchto kontaktov bolo viacero. Pani Zmajkovičová nehovorila pravdu,“ dodal primátor mesta.


Ulož ako PDF
Napísal 7. októbra 2010 11:47. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavský primátor reaguje na slová poslankyne Zmajkovičovej: „Nehovorila pravdu.“”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.