reklama

Mesto dokončuje rekonštrukciu parkovísk na Kalinčiakovej a Zelenečskej

Mestská samospráva zrekonštruovala ďalšie dve väčšie parkovacie plochy. Na Kalinčiakovej ulici je vodičom po rekonštrukcii k dispozícii 98 parkovacích miest, na Zelenečskej ulici sedemdesiat.

Parkovisko na Kalinčiakovej ulici oproti cintorínu

„Na Kalinčiakovej je aj nová parkovisková komunikácia s povrchom z asfaltového betónu. Priľahlé chodníky sú zo zámkovej dlažby a liateho asfaltu. Na rekonštrukciu tohto parkoviska nadviažu sadové úpravy. Výsadbou drevín sa vytvorí optická clona, ktorá odizoluje parkovisko od zelene pred obytným domom. Na malých plochách v priestore parkoviska budú nízke kríky a listnaté stromy,“ informuje mesto Trnava v tlačovej správe.
Po rekonštrukcii vzniklo na Kalinčiakovej 24 nových parkovacích miest.

Stavebné práce sú v záverečnej fáze

Na Zelenečskej ulici 97 – 107 je obojstranné parkovisko s prístupovými komunikáciami a s kolmým radením vozidiel. Povrch komunikácie a parkovacích miest je z betónovej dlažby. Odvodnenie je zabezpečené cez odlučovač ropných látok do kanalizácie. Súčasťou parkoviska sú aj nové chodníky z liateho asfaltu, respektíve z betónovej dlažby a nové verejné osvetlenie. Ako súčasť sadových úprav vzniká nový zelený pás rovnobežný s parkoviskom a zelené dopravné ostrovčeky.
Na nové parkovisko sa vďaka rekonštrukcii zmestí o 29 áut viac ako predtým.


V týchto dňoch finišujú stavebné práce aj na Zelenečskej ulici

„Čoskoro sa začne aj výstavba v centre mesta na ploche pred Trnavskou univerzitou. Po majetkovoprávnom vyriešení pozemku tu v tomto roku vznikne dvadsať dočasných parkovacích miest. Trvalé parkovisko mieni samospráva na tomto mieste vybudovať len v podzemí, na povrchu chce vytvoriť parkovú výsadbu s cieľom zvýšiť atraktívnosť priestranstva v nadväznosti na historické pamiatky i nové stavby a poskytnúť občanom priestor na relaxáciu priamo v historickom centre,“ uvádza sa v tlačovej správe trnavskej radnice.

Ulož ako PDF
Napísal 28. októbra 2010 14:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.