reklama

Trápenie vodičov končí: Nitriansku sprejazdnia v oboch smeroch už o pár dní

Po sedemnástich mesiacoch prichádza konečne pozitívna správa: doprava na Nitrianskej ulici bude obojsmerne sprejazdnená začiatkom budúceho týždňa. Stavbárom môže situáciu skomplikovať prakticky len počasie, najmä dážď.

„Ak pôjde všetko podľa predpokladov, sme pripravení otvoriť úsek na Nitrianskej ceste v smere do mesta v pondelok 15. novembra. Podmienkou je súhlas dopravného inšpektorátu. Čaká nás ešte vymaľovanie vodorovného dopravného značenia. Ak nám zámer neprekazí počasie, tak začiatkom budúceho týždňa by mohla doprava smerovať do mesta už po novej komunikácii, a to v dvoch pruhoch,“ poskytol najaktuálnejšie informácie portálu trnava-live.sk stavbyvedúci Ing. Dušan Todák.

Nová svetelná križovatka pri SAD

O niekoľko dní dlhšie potrvá otvorenie oboch pruhov v smere na Modranku. Približne do stredy 17. novembra bude doprava smerujúca von z Trnavy jazdiť ako doteraz, teda v jednom pruhu.
„Okrem vodorovného značenia nás čaká ešte dokončenie inštalácie zvodidiel. Niekedy v strede týždňa by už mali fungovať aj semafory na križovatke pri SAD,“ ozrejmil Todák.

Investorom projektu rekonštrukcie Nitrianskej ulice je Slovenská správa ciest. Dodávateľom stavebných prác v hodnote 3,5 milióna eur je spoločnosť Skanska. Súčasťou rekonštrukcie tohto exponovaného úseku bola aj výstavba kruhovej križovatky s Tamaškovičovou a Sladovníckou ulicou.

Stavebné práce začali v júni 2009 uzávierkou časti Tamaškovičovej ulice pre nevyhnutné prekládky sietí. V septembri 2009 odštartovala výstavba kruhovej križovatky.  Tá spôsobila značné dopravné problémy. Na dlhé mesiace došlo k odstaveniu prejazdu zo Sladovníckej na Nitriansku a Tamaškovičovu pod železničným mostom.

V 3. etape stvabári zrealizovali štvoprúdovku od kruhovej križovatky po čerpaciu stanicu Slovnaft v smere na Modranku.
Záverečná fáza rekonštrukcie Nitrianskej začala v júli 2010. Stanovený harmonogram prác predpokladal s termínom dokončenia rekonštrukcie na konci novembra 2010.

Ulož ako PDF
Napísal 10. novembra 2010 17:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trápenie vodičov končí: Nitriansku sprejazdnia v oboch smeroch už o pár dní”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.