reklama

V Divadle Jána Palárika si prevzali ocenenia najúspešnejší študenti

Pri príležitosti Dňa študentstva odovzdal Trnavský samosprávny kraj (TTSK) v Zrkadlovej sále Divadla Jána Palárika ocenenia žiakom stredných škôl v pôsobnosti kraja za mimoriadne výsledky vo vedomostných súťažiach a olympiádach. Trnavský samosprávny kraj po celý rok organizoval a podporoval podujatia, ktorých cieľom bolo podchytenie talentu a tvorivosti študentov. Slávnostného udeľovania ocenení sa zúčastnili žiaci, pedagógovia a zástupcovia politického a kultúrneho života.

Podpredseda Trnavského samosprávneho kraja Augustín Hambálek v príhovore poukázal na neobmedzené možnosti súčasného života v oblasti vzdelávania.
“Situácia sa dávno zmenila. Žijeme v demokratickej spoločnosti, v ktorej majú študenti takmer neobmedzené možnosti. Možno povedať, že dnešní študenti sú zdatnejší a majú neporovnateľne väčšie možnosti,” vyhlásil.

Oceňovanie študentov bolo úzko späté so 17. novembrom, ktorý spája všetkých študentov na svete. Na Slovensku si v tento deň pripomínme boj za slobodu a demokraciu.

“V ten deň pred 67. rokmi študenti pražských vysokých škôl išli do ulíc a protestovali proti nacistickej okupácii. Bola to akási reakcia na zastrelenie študenta medicíny Jána Opletala. Ako spomienka na tento deň bol vo Veľkej Británii vyhlásený 17. november za Medzinárodný deň študentstva, ktorý si rok čo rok pripomíname,” poznamenal Hambálek.

Text a foto: Lukáš ValentovičUlož ako PDF
Napísal 21. novembra 2010 22:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

1 komentár pre “V Divadle Jána Palárika si prevzali ocenenia najúspešnejší študenti”

  1. 1
    . says:

    Ocenil by som menovité zverejnenie tých vynikajúcich študentov. Pre týchto mladých považujem za významné, aby sme ich spoznávali, určite by ich to ešte viac motivovalo. Zaslúžia si, aby sa o nich vedelo. Nuž ale pri takej plytkej informácií musím si vyhodnotiť to, čo mi je ponúknuté, teda z fotografie, že Zrkadlová sála Divadla Jána Palárika je nevkusne zariadená. Steny sú akoby z paneláku a stoličky krčmového vzoru. Takú sálu (okrem parkiet) si tie pekné zrkadlá nezaslúži. Vôbec to nie je reprezentačný priestor.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.