reklama

Hasiči dostali dvakrát výkonnejšie čerpadlá

Predseda Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) Tibor Mikuš v utorok 18. januára za účasti riaditeľa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Trnave Vladimíra Mrvu odovzdal okresným riaditeľom HaZZ v Trnave, Dunajskej Strede a Senici vysokokapacitné samonasávacie čerpadlá v sume 52 500 eur zakúpené z prostriedkov Centrálneho krízového fondu regionálnej a miestnej samosprávy TTSK. Odovzdania sa zúčastnil aj zástupca Prezídia HaZZ v Bratislave Jozef Voľanský.

Čerpadlá pracujú s výkonom až 100 litrov za sekundu čo je v porovnaní s doteraz používanými až dvakrát viac. Nová technika patrí na Slovensku k špičke. Záchranári ocenia vysoký výkon pri odstraňovaní veľkého množstva vody z rodinných domov, budov či väčších objektov.

Výkonné čerpadlá odovzdal hasičom T. Mikuš

Stalo sa tak na základe Memoranda o partnerstve a spolupráci medzi Trnavským samosprávnym krajom a Krajským riaditeľstvom Hasičského a záchranného zboru v Trnave. Dohodu podpísali 15. apríla 2010 predseda TTSK Tibor Mikuš a riaditeľ KR HaZZ  v Trnave Vladimír Mrva. Spoločnou snahou a záujmom partnerských strán je rozvoj obojstranne prospešnej spolupráce pri zabezpečovaní úloh v oblasti požiarnej bezpečnosti, pri vykonávaní súčinnosti  a zabezpečovaní pomoci pri záchranných prácach, haváriách, živelných pohromách a iných mimoriadnych udalostiach na území Trnavského samosprávneho kraja. Memorandum, ktoré bolo podpísané na dobu päť rokov, zahŕňa zároveň aj vytváranie podmienok pre spoločné aktivity na území Trnavského samosprávneho kraja, propagáciu činnosti príslušníkov HaZZ a aktívnu podporu dobrovoľných hasičských zborov.

Vysokokapacitné zariadenie dokáže odčerpať až 100 litrov vody za minútu

Predseda TTSK zdôraznil, že nejde o dar iba hasičom. „Čerpadlá sú zakúpené z prostriedkov fondu, do ktorého prispieva Trnavský samosprávny kraj a približne polovica obcí kraja. Je to teda dar všetkým občanom kraja.“ Na záver zaželal okresným riaditeľom, aby čerpadlá boli čo najmenej využívané a aby povodne kraj obchádzali.

Trnavský samosprávny kraj sa už v minulosti viackrát aktívne podieľal na aktivitách KR HaZZ v Trnave a materiálne hasičom pomohol. Na konci roka 2009 riaditeľstvu daroval šiestim okresným riaditeľstvám HaZZ v TTSK a stanice v Hlohovci štrnásť kalových čerpadiel za takmer sedemtisíc eur pre potreby povodňovej záchrannej služby ako reakciu na narastajúci počet záplav v regióne. Nakoľko, ako povedal Vladimír Mrva povodne nepoznajú hranice, trnavskí hasiči prostredníctvom nich pomáhali zachraňovať majetok aj v susednom Nitrianskom samosprávnom kraji.

Text a foto: Ivan Krajčovič
oddelenie komunikácie s verejnosťou
Trnavský samosprávny kraj


Ulož ako PDF
Napísal 19. januára 2011 9:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava, Z regiónu. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Hasiči dostali dvakrát výkonnejšie čerpadlá”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.