reklama

Materské centrum na Vodárni prechádza do úsporného režimu

Trnavské materské centrum na sídlisku Vodáreň prechádza od apríla na úsporný režim. Fungovať však bude aj naďalej. Informácie, šíriace sa medzi mamičkami o ukončení činnosti centra, teda nie sú presné.
Ako uviedla Mgr. Andrea Tóthová, predsedníčka správnej rady Záujmového združenia Rodina, ktoré je zriaďovateľom inštitúcie, v materskom centre sa budú po odchode dvoch zamestnancov viac spoliehať na služby dobrovoľníkov.

„V úspornom režime chceme pracovať najmä s pomocou dobrovoľníkov. Samozrejme, odrazí sa to na objeme poskytovaných služieb, preto zatiaľ budeme poskytovať služby len v popoludňajších hodinách. Po odchode dvoch zamestnancov sa snažíme získať ľudí aj prostredníctvom úrade práce. Zároveň si uvedomujeme, že nikto zadarmo pracovať nebude,“ skonštatovala A. Tóthová a naznačila, že hlavným problémom pre zachovanie doterajšej programovej náplne je nedostatok finančných prostriedkov.

ZZ Rodina pôsobí v priestoroch bývalej MŠ a detských jasiel na Vodárni

Materské centrum so sídlom na Okružnej ulici navštevuje v priemere asi 420 klientov mesačne. „Je zrejmé, že mamičky majú dnes iné očakávania ako pred rokmi, keď ich k nám chodilo o polovicu menej. Dnes sú požiadavky viac orientované na konzum a nie vždy dokážeme v tomto ohľade očakávanie napĺňať. Tento rok bude pre nás ťažký,“ vysvetlila.

Záujmové združenie Rodina pripravuje aktualizovaný program materského centra. Po schválení správnou radou zverejní nový režim na svojej internetovej stránke. Tóthová predpokladá, že situácia sa vykryštalizuje v priebehu asi štyroch týždňov.
Združenie okrem Trnavského materského centra prevádzkuje Azylový dom pre týrané matky s deťmi a Denný stacionár pre seniorov. Z mestského rozpočtu dostáva každý rok dotáciu vo výške 30-tisíc eur.
Ostatné peniaze na činnosť si musí zabezpečiť z iných zdrojov, napríklad od sponzorov či cez 2 percentá z daní darcov.

Ulož ako PDF
Napísal 1. apríla 2011 15:24. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Materské centrum na Vodárni prechádza do úsporného režimu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.