reklama

Originálni Crippled Black Phoenix vystúpia v Art Klube

Nazývajú ich post-rockom, ale nemajú to radi. Ani indie-folková škatuľka im nikdy príliš nesadla. Miesto toho otvorene priznávajú inšpiráciu PINK FLOYD, vo svojej hudbe radi odkážu aj na Toma Waitsa, mnohé folkové vzory a tiež na staré filmy, napríklad s Clintom Eastwoodom.

Crippled Black Phoenix

V uponáhľanej dobe vydávajú dvojhodinový album a hrajú zväčša dvojhodinové koncerty, pretože to kratšie ani nevedia – a pretože si spoľahlivo udržia pozornosť publika aj na tak dlhej ploche. Spolu s Nickom Caveom a WOVEN HAND skladajú poctu zosnulému spevákovi blues-punkových THE GUN CLUB a svoje CD si nechávajú produkčne ošetriť u Geoffa Barrowa z PORTISHEAD.
Plachosťou a úprimnosťou pripomenú naživo ANATHEMU, no a kvôli pôsobiskám bývalých a súčasných členov zase dostávajú nálepku bočného projektu MOGWAI, PANTHEIST či ELECTRIC WIZARD. Dnes už ale stoja hrdo sami za seba.

Britskí CRIPPLED BLACK PHOENIX prídu so svojimi „end-time ballads“ aj do Trnavy.

Príďte si vychutnať ich koncert v piatok 13. mája do Art Klubu na Hlavnej ulici. Vstupné je 7 eur.

VIDEO:

Ulož ako PDF
Napísal 25. apríla 2011 11:38. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.