reklama

Zahraniční hostia Festivalu Lumen – 2. časť

Prvú polovicu zahraničných hostí, ktorí zavítajú na Festival Lumen, sme už predstavili. Na rade sú zostávajúce štyri formácie:

Jednou z najzaujímavejších z nich bude určite zbor Summertime z Talianska, ktorý funguje od roku 1991. Počas ich vystúpenia sa na pódiu nachádza približne 35 spevákov a hudobníkov predstavujúcich skladby od spirituálov cez tradičné popové piesne až po súčasné hudobné štýly.

Zo susedného Maďarska pricestuje 8 členná formácia Lakatos Projekt, ktorá v Trnave hrala už na Festivale Lumen v roku 2009. Ich hudba je rytmická, temperamentná, inšpirovaná funky, latino a jazzom.

Shackleton

Zástupcom rocku je skupina Parachute Band z Nového Zélandu. Ich piesne sa stali populárnymi na celom svete. Spolupracujú s medzinárodnými humanitárnymi organizáciami, podporujú rozvojové projekty v Afrike – propagujú tieto aktivity cez koncerty a pomáhajú tak nájsť sponzorov pre stovky detí, ktoré potrebujú pomoc.

Poslednou zahraničnou kapelou sú rockeri vystupujúci pod názvom Shackleton. Muzikanti z Veľkej Británie, Južnej Afriky a Grécka sa stretli práve vo Veľkej Británii kde sa po vydaní debutového albumu prezentovali v kluboch a dopracovali sa až na medzinárodné festivaly.

Spolu 8 zahraničných, 6 slovenských skupín a špeciálny hosť – Hudba z Marsu. To je kompletná ponuka Festivalu Lumen, ktorý sa už tradične bude konať na Trojičnom námestí v Trnave 3. – 4. júna.

Ulož ako PDF
Napísal 4. mája 2011 10:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Festival Lumen, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.