reklama

Zahraniční hostia Festivalu Lumen – 2. časť

Prvú polovicu zahraničných hostí, ktorí zavítajú na Festival Lumen, sme už predstavili. Na rade sú zostávajúce štyri formácie:

Jednou z najzaujímavejších z nich bude určite zbor Summertime z Talianska, ktorý funguje od roku 1991. Počas ich vystúpenia sa na pódiu nachádza približne 35 spevákov a hudobníkov predstavujúcich skladby od spirituálov cez tradičné popové piesne až po súčasné hudobné štýly.

Zo susedného Maďarska pricestuje 8 členná formácia Lakatos Projekt, ktorá v Trnave hrala už na Festivale Lumen v roku 2009. Ich hudba je rytmická, temperamentná, inšpirovaná funky, latino a jazzom.

Shackleton

Zástupcom rocku je skupina Parachute Band z Nového Zélandu. Ich piesne sa stali populárnymi na celom svete. Spolupracujú s medzinárodnými humanitárnymi organizáciami, podporujú rozvojové projekty v Afrike – propagujú tieto aktivity cez koncerty a pomáhajú tak nájsť sponzorov pre stovky detí, ktoré potrebujú pomoc.

Poslednou zahraničnou kapelou sú rockeri vystupujúci pod názvom Shackleton. Muzikanti z Veľkej Británie, Južnej Afriky a Grécka sa stretli práve vo Veľkej Británii kde sa po vydaní debutového albumu prezentovali v kluboch a dopracovali sa až na medzinárodné festivaly.

Spolu 8 zahraničných, 6 slovenských skupín a špeciálny hosť – Hudba z Marsu. To je kompletná ponuka Festivalu Lumen, ktorý sa už tradične bude konať na Trojičnom námestí v Trnave 3. – 4. júna.

Ulož ako PDF
Napísal 4. mája 2011 10:10. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Festival Lumen, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.