reklama

TTSK vykryje schodok rozpočtu z kladného výsledku finančných operácií

Na pôde Úradu Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) sa v stredu 22. júna uskutočnilo 11. riadne zasadnutie zastupiteľstva. Poslanci prerokovali a schválili všetkých štrnásť bodov programu.

Zastupiteľstvo schválilo záverečný účet TTSK za rok 2010. Výsledkom rozpočtu (bežného a kapitálového) je schodok po úpravách vo výške takmer 2,8 milióna eur. Tento schodok bude vykrytý z kladného rozdielu medzi príjmovými a výdavkovými finančnými operáciami, ktorý je vykázaný vo výške 6,1 mil. eur. Po vykrytí schodku zostáva vo finančných operáciách čiastka 3 341 274,30 €. Táto čiastka zostáva ako prostriedky predchádzajúcich rokov k zapojeniu do rozpočtu roku 2011.

Poslanci zastupiteľstva TTSK počas rokovania

V druhej etape sa TTSK snaží predaj nadbytočný nehnuteľný majetok formou obchodnej verejnej súťaže. Na predaj je devätnásť nehnuteľností v rôznych lokalitách kraja.

Komisia pod vedením podpredsedu TTSK Augustína Hambálka je poverená prípravou VZN o optimalizácii riadenia organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti TTSK. Po novom by mali mať štatutári v zariadeniach päťročné funkčné obdobie. „Riaditelia škôl budú každých päť rokov vystavení verejnej súťaži a musia uspieť v súťaži s inými. Chceme zaviesť poriadok.“

Rozhodnutie padlo aj v otázke dotácie, na ktoré TTSK v rámci každej z piatich výziev (Podpora kultúrnych a umeleckých aktivít

Podpora mládežníckych aktivít na rok, Podpora aktivít zameraných na pomoc pre sociálne odkázaných občanov, Podpora zdravia a prevencia chorôb v TTSK, Podpora športových aktivít pre všetkých na rok) vyčlenil 33 000 €.

Vedenie TTSK na rokovaní zastupiteľstva

V samom závere zasadnutia poslanecký zbor na čele s predsedom TTSK Tiborom Mikušom vyzvali na podporu domácich potravín a domácich producentov. Zastupiteľstvo TTSK zároveň vyzvalo kompetentné orgány Slovenskej republiky, aby prijali všetky potrebné kroky na zvýšenie výšky podielu domácich potravín a ich kvality na slovenskom trhu. „Citlivo vnímame informácie o tom, aký je podiel slovenských potravín vo veľkých obchodných reťazcoch. Takisto so znepokojením vnímame informácie o zhoršujúcom sa kvalitatívnom stave potravín. Potraviny, ktoré k nám často krát prídu, sú ťažko identifikovateľné z hľadiska pôvodu. Je treba robiť rázne kroky k tomu, aby v našich obchodoch boli opätovne na pultoch naše kvalitné a cenovo prístupné potraviny,“ povedal predseda TTSK Tibor Mikuš.

Tlačová správa

Autor: Patrik Velšic, hovorca TTSK
Foto: Ivan Krajčovič


Ulož ako PDF
Napísal 23. júna 2011 1:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.