reklama

Seriál pohodových piatkov v Promenáde odštartuje už tento piatok

Po vlaňajšom úspechu premiérového seriálu pohodových piatkových večerov v Sade Antona Bernoláka sa môžu Trnavčania tešiť na pokračovanie akcie PROMA FRAJDEJ aj počas tohtoročných letných prázdnin.

Publiku sa postupne 1., 15., 22. a 29. júla predstavia mladé trnavské kapely, ale aj zrelí hudobníci. Súčasťou večerov na sklonku pracovného týždňa budú opäť aj zaujímavé výtvarné, filmové, tanečné či športové exhibície.

Foto: Peter Cagala

„Ako naznačuje už samotný názov, akcie je určená predovšetkým mladým ľuďom. Zámerom bolo vytvoriť podujatie, ktoré pritiahne pozornosť mladých ľudí a ponúkne zmysluplné využívanie voľného času počas prázdnin. Cieľ projektu vidíme aj v podpore mladých hudobníkov, v možnosti poskytnutia prvých koncertných skúseností pred domácim publikom v neformálnej atmosfére. Každý umelec potrebuje svoje diela konfrontovať, výsledkom tohto procesu je profesný posun a spätná väzba,“ vysvetľuje jeden z organizátorov letnej série Proma Frajdej Peter Cagala z mestského úradu.

Podujatie podľa Cagalu výtvara v prirodzenom prostredí mladých ľudí, ktorým promenáda je, miesto pre stretnutia sa s priateľmi spojené s hudobným či iným umeleckým zážitkom. „Šancu dostávajú hlavne trnavskí mladí hudobníci s vlastnou tvorbou, konfrontáciu zaručuje pozvaný hudobník, ktorého meno je autoritou na hudobnej scéne. Celý kolorit dotvárajú tanečné, alebo športové performance, priestor majú aj mladí talentovaní filmári, či výtvarníci. Chceli by sme, aby sa toto podujatie do budúcnosti organizovalo ‚samo‘, aby mladí ľudia prichádzali so svojími nápadmi a obohacovali tak kultúrne dianie v meste,“ dopĺňa.

Aktuálne informácie a program nájdete vždy na Facebooku

Trnavská Promenáda ožije s výnimkou 8. júla, kedy sa na trenčianskom letisku koná festival Pohoda, počas júla vždy v piatok od 19. do 22. 30 hodiny.

V tohtoročnej premiére 1. júla vystúpi v Promenáde skupina Romanika, exhibíciu nadšencov skateboardingu a inline skatingu prinesie OZ Street Sport Trnava. Zlatým klincom večera bude vystúpenie kapely Longital.

Ulož ako PDF
Napísal 27. júna 2011 6:34. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.