reklama

Letné detské tábory v Kalokagatii prinášajú poznanie aj zábavu

Aj počas týchto letných prázdnin ponúka trnavská Kalokagatia – Centrum voľného času tradičné mestské letné tábory pre školákov. Ako je v Kalokagatii zvykom, šesť päťdňových turnusov má rôzne názvy a odlišnosti v programe, preto si deti môžu vybrať ten svoj podľa vlastných záujmov a vkusu.

Prvý tábor Kalokagatie od 11. do 15. júla je nazvaný Veselo cez prázdniny a jeho program pozostáva z hier, návštevy kina, výletu do exotickej zoologickej záhrady v Trakoviciach, výletu do Hlohovca, návštevy kúpaliska vo Vincovom lese a na Dobrej vode, výletu na dobrovodskú hradnú zrúcaninu, do Bratislavy a na hrad Devín.

Druhý tábor od 18. do 22. júla nesie názov Leto s Kalokagatiou, ktorá počas týchto piatich dní pripravila okrem hier, návštevy kina a lanového centra výlety do Trenčína a na Trenčiansky hrad, kde sa deti budú môcť zoznámiť so šermiarmi, sokoliarmi a starými remeslami, výlet do Malých Karpát, na Smolenický zámok, na Jahodník a do jaskyne Driny, na kúpalisko vo Vincovom lese, na hrad Červený kameň s prehliadkou hradných atrakcií a nebudú chýbať ani súťažné hry v prírode.

Ilustračné foto: Kalokagatia

Ďalšie variácie Leta s Kalokagatiou ponúka tretí turnus od 25. do 29. júla, počas ktorého deti navštívia bratislavskú zoologickú záhradu, absolvujú tvorivé dielne v Medzinárodnom dome umenia pre deti – Bibiane, výlet na Dobrú Vodu a tamojšie kúpalisko, na Červený Kameň, výlet do Piešťan a plavbu po Váhu, a opäť nebudú chýbať ani súťaže a hry v prírode.

Štvrtý turnus od 1. do 5. augusta má príznačný názov Pevnosť Boyard a v tomto duchu sa ponesie aj jeho náplň. Súčasťou tábora budú však nielen súťažné hry, ale aj návšteva Kompánie trnavských žoldnierov vo veži mestského opevnenia, kúzelnícke predstavenie, výlet do dedinky remesiel a umenia Abeland pri Lozorne, do ZOO v Trakoviciach, do Bratislavy a na hrad Devín, a ani v tomto tábore nebude chýbať návšteva kúpaliska vo Vincovom lese.

Piaty tábor od 8. do 12. augusta sa volá Tajomstvá našich predkov, ktoré budú deti odhaľovať pri zrúcanine kláštora a kostola na Katarínke, na Bradle a zrúcanine hradu Branč, zrúcanine kláštora v Skalke nad Váhom a v Trenčíne. Samozrejme, že ani malí záujemcovia o históriu nebudú ukrátení o kúpalisko, hry a opekanie v prírode.

Posledný, šiesty tábor od 15. do 19. augusta sa volá Hurá, prázdniny! a v programe má okrem hier, kina, lanového centra a kúpaliska vo Vincovom lese aj výlet na dopravné ihrisko vo Vrbovom, návštevu Piešťan, Bratislavského hradu, Bibiany a múzea hodín v U dobrého pastiera, vivária v Trakoviciach a planetária v Hlohovci.

Tábory sú určené pre deti od 7 do 12 rokov, začínajú sa vždy o 8. hodine a končia o 16. hodine.

Prihlášky sú k dispozícii v Kalokagatii – CVČ na Streleckej ulici alebo na webovej stránke cvc.trnava.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 3. júla 2011 23:48. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.