reklama

Mestské tábory v Kalokagatii boli vypredané, zanechali množstvo pozitívnych spomienok

S blížiacim sa koncom prvého prázdninového mesiaca finišujú aj mestské letné tábory v Centre voľného času Kalokagatia so sídlom na Streleckej ulici v Trnave. Na rozdiel od minulosti tento rok počas augusta detské tábory nebudú. V období príprav prázdninového programu sa totiž predpokladalo, že Kalokagatia sa bude práve v priebehu augusta sťahovať. Napokon z toho zišlo.

Zástupkyňa riaditeľa CVČ Jozefína Odehnalová hodnotí priebeh mestských táborov pozitívne. „Podarilo sa nám do posledného miesta naplniť všetky štyri týždňové turnusy. Celkom sa u nás vystriedalo asi stopäťdesiat detí. Vcelku úspešne sa nám darilo napĺňať stanovený program, s deťmi sme absolvovali veľa zaujímavých výletov,“ vraví J. Odehnalová.

Mestské tábory  na rozdiel od klasických letných táborov fungujú od ranných hodín do popoludnia. Po skončení denného programu si pre deti prichádzajú rodičia, aby ich ráno opäť odovzdali do starostlivosti pracovníkov centra voľného času. Okrem nich pri deťoch vypomáhalo aj niekoľko študentov.
„Sme veľmi radi, že rodičia s našou prácou vyjadrovali spokojnosť. Snažili sme sa denný program vyskladať vždy tak, aby sa deti nielen zabavili, ale spoznali aj zaujímavé miesta či historické pamiatky. Pre extrémne horúčavy sme niekoľkokrát program upravili tak, aby sme s deťmi strávili viac času na kúpalisku. Nie vždy je rozumné cestovať s deťmi v takom počasí na celodenný výlet,“ pripomína J. Odehnalová.

Tábory v trnavskej Kalokagatii absolvovali deti od siedmych do dvanástich rokov. Podľa zástupkyne riaditeľa trnavskej Kalokagatie vekový rozdiel medzi nimi nehrá žiadnu rolu. Menší aj väčší navzájom vychádzali veľmi dobre. Každý zo štyroch týždňových táborov bol obsadený do posledného miestečka. Na mnohých záujemcov sa z kapacitných dôvodov ani nedostalo.
„Deti zažili mnoho zaujímavého, videli veľa pekných miest, absolvovali pestrý program plný hier a zábavy aj priamo v priestoroch centra. Myslím, že hovorím za všetkých, ak hodnotím prázdninové tábory ako vydarené,“ uzavrela Jozefína Odehnalová.

Ulož ako PDF
Napísal 28. júla 2010 0:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mestské tábory v Kalokagatii boli vypredané, zanechali množstvo pozitívnych spomienok”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.