reklama

Križovatka pri športovom gymnáziu: nebezpečenstvo hrozí aj na chodníku

Na križovatke ulíc Bottova – Šafárikova – Fándlyho v trnavskej časti Špíglsál sa stala v stredu 7. septembra nehoda dvoch osobných áut. Po zrážke skončili obe vozidlá na chodníku.

Na miesto nehody boli privolaní hasiči OR HaZZ v Trnave a zdravotníci, udalosť dokumentovala dopravná polícia.

„Príslušníci HaZZ posypali uniknute prevádzkové kvapaliny sorbentom Vapex, použili 6 ks sorbentnych rohoží, zabezpečili vozidlo proti možnému vzniku požiaru odpojením akumulátorov a proti možnému pohybu. Po zhotovení fotodokumentácie DN a spísaní potrebných údajov jednotka pomohla naložiť havarované vozidla na vozidla odťahových služieb a dočistila cestnú komunikáciu a chodník,“ informoval o zásahu Martin Krajčovič z KR HaZZ v Trnave.

Foto: HaZZ Trnava

Križovatka sa nachádza v blízkosti športového gymnázia priamo pri školskej jedálni. Stravujú sa tu nielen gymnazisti, ale aj žiaci susednej ZŠ na Bottovej ulici. V okolí cesty sa preto často pohybujú deti a mladí ľudia. Už viackrát sa stalo, rovnako ako v tomto prípade, že autá po zrážke skončili až na chodníku.

Už pred dvomi rokmi sme upozorňovali na skutočnosť, že by bolo vhodné inštalovať medzi cestu a chodník bezpečnostné železné zábrany. Nechceme privolávať nešťastie, ale možno je len otázkou času, kedy autá po nehode zasiahnu prechádzajúcich ľudí na chodníku.
Svoje by o tom mohol hovoriť aj majiteľ rožného rodinného domu v susedstve križovatky. Na jeho oplotení, tak ako aj predvčerom, skončilo už viacero havarovaných áut. Ako vidno aj z priložených fotografií, jedno z osobných áut zasiahlo nový, ešte nedokončený plot.

„Pozrite sa na ten plot,” ukazovala na rozbitý múrik a pokrčené oplotenie pár metrov od križovatky staršia pani po nehode, ktorá sa na križovatke stala pred časom. „Majiteľ to už ani nedáva opravovať, autá sa tu zrážajú niekoľ­kokrát do roka. Ani sa mu nečudujem, že to necháva tak,” pokyvovala vtedy hlavou. Stôp po častých nehodách na tejto križovatke je viacero, smutným svedkom nepozornej jazdy je aj rozbitá skrinka káblovej televízie na Bottovej ulici, presne oproti jedálne športového gymnázia.
„Nerozumiem, prečo medzi cestu a chodník nenaištalujú železné zábrany. Autá tu pri nehodách vyletujú na chodník a je len otázkou času, kedy na chodníku ‚zostre­lia‘ nejaké decko či mamičku s kočíkom,” hromžil pán obývajúci jeden z blízkych rodinných domov už v apríli 2009.
Odvtedy sa však nič neudialo a chodci sú tak neustále vystavení nebezpečenstvu, ktoré je v tomto úseku väčšie ako inde.

Ulož ako PDF
Napísal 9. septembra 2011 9:41. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Križovatka pri športovom gymnáziu: nebezpečenstvo hrozí aj na chodníku”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.