reklama

V druhej polovici októbra pribudne v Trnave viac ako kilometer nových cyklochodníkov

Výstavba dvoch nových cyklochodníkov na Cukrovej ulici a ulici Terézie Vansovej pokračuje podľa plánu. Vedúci odboru investičnej výstavby na Mestskom úrade v Trnave Dušan Béreš potvrdil, že napriek drobným problémom, ktoré sa na stavbách vyskytli v priebehu prác, budú pôvodne plánované termíny odovzdania dodržané.

„Oba nové cyklochodníky budú dokončené v druhej polovici októbra. Realizácia projektov postupuje podľa naplánovaného harmonogramu,“ skonštatoval D. Béreš.

Na Cukrovej ulici budú môcť Trnavčania využívať nový chodník pre peších aj samostatný chodník pre cyklistov. Na 700 – metrovom úseku bude navyše nainštalovaných aj 23 moderných stožiarov verejného osvetlenia.

Aktuálny stav realizácie projektu na Cukrovej ulici

Na ulici Terézie Vansovej v úseku od križovatky s Hospodárskou po križovatku ulíc Bottova – Moyzesova pri Okružnom námestí vznikne približne 500 – metrový cyklochodník. V úseku medzi penziónom a svetlenou križovatkou Bottova – Moyzesova bude cyklochodník situovaný vedľa chodníka pre peších, v úseku pred domovom dôchodcov je cyklochodník riešený samostatne.

Výstavba cyklochodníka na ulici T. Vansovej

„Mesto Trnava plánuje v budúcnosti realizovať ďalšie nové bezpečné cesty pre cyklistov. Bohužiaľ, slovenská legislatíva projektom cyklotrás v porovnaní s vyspelými krajinami nepraje. Snahy o projektovanie cyklochodníkov narážajú na zákony, ktoré podstatne predlžujú stavebné konania a predražujú samotnú realizáciu,“ posťažoval sa na realitu, s ktorou sa potýkajú samosprávy vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.


Ulož ako PDF
Napísal 23. septembra 2011 12:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.