reklama

Už o pár dní sa rozbehne výstavba dvoch nových cyklochodníkov

Už v priebehu tohto týždňa začne avizovaná výstavba prvej etapy cyklochodníka na ulici Terézie Vansovej v Trnave. Podľa informácií odboru investičnej výstavby na Mestskom úrade v Trnave stavebné práce by mali ukončené v druhej polovici októbra 2011.

V súvislosti s plánovanou investíciou mesta Trnava bude platiť zákaz parkovania v celej dĺžke Vansovej ulice. Obmedzenie sa dotkne najmä vodičov, ktorí by chceli svoje vozidlá zaparkovať pri tzv. Starom cintoríne.

Ulica T. Vansovej

Trnavská samospráva vybralana konci júla prostredníctvom verejnej elektronickej aukcie dodávateľa výstavby cyklochodníka. Ten bude situovaný v úseku medzi svetelnými križovatkami s Hospodárskou ulicou a na Okružnom námestí. Chodník pre cyklistov bude viesť v smere od Hospodárskej ulice po ľavej strane. Čiastočne bude oddelený od komunikácie pásom zelene, časť chodníka je v projekte situovaná v dotyku cesty.

V budúcnosti plánuje mesto zrealizovať aj druhú etapu cyklochodníka v úseku od Okružného námestia po železničné priecestie v smere do Kamenného mlyna.

Pozitívnu správu o blížiacom sa začiatku odloženej výstavby chodníka pre peších a cyklochodníka na Cukrovej ulici sprostredkoval pre trnava-live.sk vedúci odboru investičnej výstavby na Mestskom úrade v Trnave Ing. Dušan Béreš.

Nové chodníky budú situované vedľa oplotenia areálu bývalého cukrovaru

„Firma, ktorá skončila v elektronickej aukcii na druhom mieste, projekt zrealizuje. V týchto dňoch predstavitelia mesta spolu so zástupcami stavbebnej spoločnosti dotiahnu drobné pripomienky, a krátko na to sa môže začať so samotnou výstavbou,“ informoval D. Béreš.

Na Cukrovej ulici vznikne 1,5 metra široký chodník pre peších, 2 metre široký cyklochodník, dôjde aj na výmenu verejného osvetlenia, ktoré nahradí 23 modernejších stožiarov. V záverečnej fáze zrealizujú v asi 700 – metrovom úseku sadové úpravy.

Stavebné práce na Cukrovej by mali ukončené v prvej polovici októbra.

Ulož ako PDF
Napísal 15. augusta 2011 16:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.