reklama

V Malej synagóge vystúpi Soňa Horňáková

Vo štvrtok 8. decembra o 19. hodine vystúpi v priestoroch Malej synagógy na Haulíkovej ulici známa slovenská pesničkárka Soňa Horňáková.

Hudobníčka patrí medzi najvýraznejšie osobnosti slovenskej folkovej a nezávislej scény. Svoju hudobnú kariéru odštartovala koncom 70-tych rokov so študentskými skupinami Mladosť a Letorosty .V 80-tych rokoch účinkovala v bratislavských folkrockových formáciách Strom ,Nika, S.H.Band .Nahrávala s renomovanými slovenskými hudobníkmi (Andrej Šeban ,Fero Griglák, Pavol Hammel, Richard MŮller, Tono Jaro, Martin Karvaš, Tono Kubasák,Peter Zagar,Oldo Petráš,Boris Sodoma, Maťo Gašpar,Erich“Boboš“Procházka a i.),naspievala tri duety s Pavlom Hammelom , tiež piesne k televíznemu filmu „Hra na schovávačku“. Je autorkou scénickej hudby k rozhlasovým hrám pre deti a mládež a k poetickým programom v Slovenskej televízii.


Soňa Horňáková

Pesničkárka Soňa Horňáková dve desaťročia prezentuje výlučne vlastnú tvorbu. Nahrala vyše sto pôvodných pesničiek a sedem sólových albumov. V súčasnosti svoju tvorbu prezentuje na sólových komorných koncertoch alebo v triu s dvojicou Slide & Udu.
Okrem uvedených hudobných aktivít sa Soňa Horňáková venuje aj redaktorskej práci v Slovenskom rozhlase a je autorkou a moderátorkou hudobných relácií prezentujúcich medzinárodnú pesničkársku a alternatívnu hudobnú scénu.

VIDEO:

Ulož ako PDF
Napísal 8. decembra 2011 11:16. Článok je zaradený do rubriky: Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.