reklama

V Malej Synagóge vystúpi Michal Bugala Standard Trio

Vo štvrtok 13. októbra sa predstaví v priestoroch Malej Synagógy na Haulíkovej ulici v Trnave hudobný projekt Michal Bugala Standard Trio.

Vzájomná spolupráca trojice trnavských muzikantov – Michala a Štefana Bugalovcov a Juraja Gregoríka – siaha až do detstva. Okrem spoločnej participácie na vybraných projektoch a spoluzaložení fusion skupiny FuseJazz, prezentujúcu kompozície Štefana Bugalu, sa všetci individuálne angažujú aj v iných formáciách a sú známi svojou multižánrovosťou.

Michal Bugala

Foto: michalbugala.com

Trio je pomenované Standard preto, lebo na rozdiel od Michal Bugala New Tria, ktorého repertoár tvoria originálne skladby, je toto zamerané prevažne na interpretáciu jazzových štandardov, avšak v moderných aranžmánoch lídra.

Michal Bugala vyštudoval Džezový inštitút na Univerzite hudby a dramatických umení v rakúskom Grazi. Počas štúdií spolupracoval s viacerými americkými džezmenmi ako sú John Abercrombie, Billy Hart, Ron Mc Clure či Jerry Bergonzi.

Zoskupenie pravidelne spolupracuje s mnohými slovenskými umelcami. Spomenieme mená ako Anita Soul, Robo Opatovský Band, Misha, Supple People, Deep’nSpace, Richard Muller, Janko Lehotský (Modus 2002), David Koller, Martin Chodúr. Bugalovci pôsobili tri roky ako živá kapela v šou (Česko) Slovensko hľadá Superstar.

Koncert začína o 19. hodine, vstupné je 7 eur.

VIDEO:

Ulož ako PDF
Napísal 12. októbra 2011 9:17. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Kam vyraziť, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.