reklama

Talentovaný gitarista Michal Bugala sa predstaví v Malej synagóge

Rok 2010 vníma Michal Bugala (1982) ako medzník vo svojej kariére, pretože sa ako jeden z mála slovenských hudobníkov rozhodol pre odvážny počin – vyprodukovať debutový sólový album pod symbolickým názvom 1st Touch (Prvý dotyk) priamo v mekke hudobného sveta – v New Yorku.

Už o pár dní príde na trh druhý sólový album s názvom Y. Pokrstí ho v pondelok 26. marca v bratislavskom Nu Spirit Clube na Šafárikovom námestí.

Bugalov druhý sólový album Y opäť obsahuje výlučne originálne kompozície, no tentokrát sa skladá z dvoch častí. Polovicu skladieb nahral v novembri 2011 počas celoslovenského turné s hudobníkmi medzinárodného formátu ako Jure Pukl, Vicente Archer alebo Damion Reid. Zvyšok dokončil koncom februára v Brooklyne spolu so slovenským bubeníkom Martinom Valihorom a ďalšou hviezdou svetového džezu, basistom Reubenom Rogersom.

Talentovaný Trnavčan vyštudoval gitaru na Jazzovom Inštitúte Universität fur Musik und darstellende Kunst v Grazi u prof. Guida Jeszenszkého. Pochádza z hudobníckej rodiny – jeho pradedom bol skladateľ Mikuláš Schneider – Trnavský.

U Michala Bugalu nahratiu debutového albumu predchádzalo ešte koncom roka 2008 založenie vlastnej formácie s názvom Michal Bugala Group.

Spolupracoval na albumoch spevákov Anity Soul, Kataríny Hasprovej, Richarda Müllera, Roba Opatovského, Janka Lehotského, Davida Kollera či Martina Chodúra.

Koncert formácie Michal Bugala Trio si máte možnosť vychutnať už vo štvrtok 22. marca so začiatkom o 19. hodine v priestoroch Malej synagógy – MaxGallery na Haulíkovej ulici v Trnave.

Rezervácie vstupeniek TU.

VIDEO:

Ulož ako PDF
Napísal 21. marca 2012 9:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.