reklama

V Malej synagóge sa predstaví husľový virtuóz z Trnavy Patrik Žigmund

Trnavská Max Gallery so sídlom v Malej synagóge na Haulíkovej ulici prináša exkluzívny koncert huslistu Patrika Žigmunda.

Mladý Trnavčan preukazoval už od detstva pozoruhodný hudobný talent. Keď mal tri a pol roka, začal hrať na husle pod vedením pedagóga Jozefa Kudriho.

Už v útlom detstve ho označovali ako zázračné dieťa, najmä vďaka pokročilej technike a neobvykle ucelenému výrazu. Svoj prvý koncert absolvoval už ako päťročný. Už počas svojho štúdia na Základnej umeleckej škole Mikuláša Schneidera-Trnavského sa predstavil na viacerých koncertoch na Slovensku a v zahraničí. Ako 7-ročný sa stal mimoriadnim študentom konzervatória v Bratislave pod vedením pedagóga Prof. Františka Toroka.

Dnes 19-ročný muzikant sa úspešne uchádzal o prijatie na prestížnu hudobnú univerzitu vo Viedni (Universitat fur music und darstellende kunst Wien). Patrika vtedy vybrali spolu s ďalšími tromi uchádzačmi na základe talentových skúšok. Hlásilo sa 200 žiakov.

Žigmund študuje vo Viedni dodnes pod vedením svetoznámeho hudobného pedagóga Prof. Stefana Kamilarova.

Počas svojho štúdia koncertoval takmer v celej Európe, zahral si aj v slávnej Carnegie Hall v New Yorku, so Slovenským komorným orchestrom absolvoval turné v Mexiku a Číne.

Trnavský rodák spolupracoval s mnohými významnými hudobníkmi a orchestrami, ako sú Slovenská a Česká filharmónia, Universität für musik orchestra Wien, Richard Rikkon, Pavel Šporcl, Konstantin Wladigerow, celosvetová uznávaná špičková huslistka Vanessa Mae a mnohí ďaľší.

VIDEO:

Koncert začína vo štvrtok 12. apríla o 19. hodine

Vstupenku v cene 10 EUR na toto podujatie si môžete objednať TU.

Ulož ako PDF
Napísal 11. apríla 2012 1:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Kam vyraziť, Pozvánky. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.