reklama

Novoročný príhovor primátora Trnavy Vladimíra Butka

Vážení Trnavčania,

želám Vám veľa zdravia, lásku a porozumenie najbližších. Želám Trnave pokojný a šťastný Nový rok 2012.

Uplynulý rok 2011 bol pre samosprávu mesta Trnavy, najmä pre mestské zastupiteľstvo a primátora mesta, poznamenaný hľadaním ciest spolupráce v novej situácii, keď väčšina poslancov v mestskom zastupiteľstve a primátor nie sú z toho istého politického zoskupenia. Vedeli sme však, čo chceme, a hneď na začiatku sme si povedali, ako to budeme riešiť. Spolu – ako Trnavčania. Naše volebné programy boli veľmi podobné vo všetkých základných oblastiach života v meste: doprava, životné prostredie, bezpečnosť, školstvo, čistota, aktivity vo voľnom čase, zeleň, kultúra, sociálna problematika, atď.

Podľa môjho názoru – a na slovenské pomery – sme úspešne zvládli spájanie skúseností a nových pohľadov na riešenie vecí verejných v Trnave. Zatiaľ sme dokázali konštruktívne diskutovať o smerovaní mesta. Nadviazali sme na mnohé pozitíva z minulého obdobia, pokúšali sme sa vniesť do nich dynamiku a vtiahnuť do riešenia problémov viacero subjektov a občanov mesta. S citom pre potreby mesta, jeho občanov, mestského úradu a podnikov s majetkovou účasťou mesta sa budem snažiť v tejto ceste pokračovať i v budúcnosti.


Vladimír Butko

V roku 2011 sa nám podarilo riešiť mnohé problémy spojené s výstavbou Mestského priemyselného a technologického parku a koncom roka sme začali s jeho kolaudáciou. Je to najväčšia investičná akcia mesta Trnavy za uplynulých viac ako 20 rokov. S napätím očakávam, ako bude ukončené jej dofinancovanie. Zatiaľ ho riešime preklenovacím úverom.
Pokračovali sme v rekonštrukciách základných a materských škôl, vylepšovali sme situáciu v doprave. Najviac ma potešil chodník na Cukrovej ulici. S radosťou konštatujem, že nové cyklochodníky v Trnave sa už začínajú podobať na tie, ktoré poznáme zo zahraničia. Pokračovali sme v humanizácii sídlisk, rekonštrukcii verejného osvetlenia, ciest, chodníkov, parkovísk.

Uplynulý rok bol pre samosprávu charakteristický aj veľkou neistotou a nervozitou vyplývajúcou z pripravovanej zmeny financovania zo strany štátu. Táto neistota zostáva, no napriek tomu chceme v budúcom roku začať s rekonštrukciou Hlavnej ulice, chceme vybudovať v centre mesta malý parčík, chystáme veľkú rekonštrukciu ubytovne na Kollárovej ulici, kde chceme vybudovať malometrážne byty a centrálnu kuchyňu pre potreby našich seniorov (varíme okolo 100 000 jedál ročne s finančnou podporou mesta).

Teším sa, že na jar roku 2012 by mal byť daný do užívania severovýchodný obchvat mesta, čím sa iste zlepší prejazdnosť mesta v dopravných špičkách.

Vážení spoluobčania, žijeme v dobe, keď sa zovšadiaľ na nás valia hrozby rôznych kríz a ťažkostí. Žijeme v dobe, keď sa hovorí, že dobre už bolo… Nechcem sa pridávať k takýmto predpovediam a nechcem ich ani zľahčovať. Neviem ako bude. Viem však jedno: šťastie a spokojnosť človeka vychádza z duše a svedomia každého z nás. Všetko ostatné dokáže byť tiež dôležité, ale nie najpodstatnejšie.

Želám Vám veľa zdravia, lásku a porozumenie najbližších. Želám Trnave pokojný a šťastný Nový rok 2012.

Ing. Vladimír Butko, primátor mesta Trnavy

Ulož ako PDF
Napísal 3. januára 2012 9:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

6 komentárov pre “Novoročný príhovor primátora Trnavy Vladimíra Butka”

 1. 1
  . says:

  pán Butko,
  ja som tiež veľmi rád tomu chodníku cez Cukrovú. Pretože v jej blízkosti bývam, a vnímal som to až ako tragické míesto, som rád že to bolo vyriešené. Vítam ukončenie investičnej akcie Priemyselný park, i keď si myslím, že by to nemalo byť prioritou orgánov mesta . Oveľa viac si cením aktivity okolo severného obchvatu mesta, je to veľdielo veľmi rozumne organizované mestom, i keď to nebola mestská investičná akcia.
  Pán primátor, želá Vám, Vaším spolupracovníkom i celému zastupiteľstvu veľa múdrych rozhodnutí vo Vašom úsilí pri riadení mesta, a i osobných úspechov, pevné zdravie, šťastie, spokojnosť.

  • 1.1
   danTT says:

   už sa hlbšie snáď ani nedalo… :-), väčšina toho čím sa chvália je ich psia povinnosť- na to sú tam, a ten obchvat si myslel dúfam ironicky….

  • 1.2
   ... says:

   Ze veldielo ! Ehm. Ako maju vyzerat obchvaty mesta sa treba ist pozrie do NR krajskeho mesta. Totok je cesta v kukuricnom poli na urovni 70 tych rokov minuleho storocia. Vtedy bol ten obchvat aj nakresleny. Dokonca s kvalitnejsimi krizovatkami. Toto je zasa po trnavsky velka zlatanina.

 2. 2
  jozin says:

  chcem len vyuzit priestor noveho clanku na otazku. ci neplanuje te na tomto portali spravit nejaku anketu o vianocnych trhoch ako to ludia vnimali, co sa pacilo co nepacilo, coho sa do buducna vyvarovat atak dalej

 3. 3
  idealista says:

  A oko pravoverného konečne zaslzelo. Už ich spočítali : Fanúšikovia Spartaka majú medzi sebou asi dve stovky rizikových chuligánov. “Títo fanúšikovia sa často prezentujú extrémistickými symbolmi a ich správanie aj proti bezpečnostným zložkám je agresívne a smeruje k páchaniu trestnej činnosti,” Akcionár(mesto) ich hádam čoskoro popraví.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.