reklama

Novoročný príhovor primátora Trnavy Vladimíra Butka

Vážení Trnavčania,

želám Vám veľa zdravia, lásku a porozumenie najbližších. Želám Trnave pokojný a šťastný Nový rok 2012.

Uplynulý rok 2011 bol pre samosprávu mesta Trnavy, najmä pre mestské zastupiteľstvo a primátora mesta, poznamenaný hľadaním ciest spolupráce v novej situácii, keď väčšina poslancov v mestskom zastupiteľstve a primátor nie sú z toho istého politického zoskupenia. Vedeli sme však, čo chceme, a hneď na začiatku sme si povedali, ako to budeme riešiť. Spolu – ako Trnavčania. Naše volebné programy boli veľmi podobné vo všetkých základných oblastiach života v meste: doprava, životné prostredie, bezpečnosť, školstvo, čistota, aktivity vo voľnom čase, zeleň, kultúra, sociálna problematika, atď.

Podľa môjho názoru – a na slovenské pomery – sme úspešne zvládli spájanie skúseností a nových pohľadov na riešenie vecí verejných v Trnave. Zatiaľ sme dokázali konštruktívne diskutovať o smerovaní mesta. Nadviazali sme na mnohé pozitíva z minulého obdobia, pokúšali sme sa vniesť do nich dynamiku a vtiahnuť do riešenia problémov viacero subjektov a občanov mesta. S citom pre potreby mesta, jeho občanov, mestského úradu a podnikov s majetkovou účasťou mesta sa budem snažiť v tejto ceste pokračovať i v budúcnosti.


Vladimír Butko

V roku 2011 sa nám podarilo riešiť mnohé problémy spojené s výstavbou Mestského priemyselného a technologického parku a koncom roka sme začali s jeho kolaudáciou. Je to najväčšia investičná akcia mesta Trnavy za uplynulých viac ako 20 rokov. S napätím očakávam, ako bude ukončené jej dofinancovanie. Zatiaľ ho riešime preklenovacím úverom.
Pokračovali sme v rekonštrukciách základných a materských škôl, vylepšovali sme situáciu v doprave. Najviac ma potešil chodník na Cukrovej ulici. S radosťou konštatujem, že nové cyklochodníky v Trnave sa už začínajú podobať na tie, ktoré poznáme zo zahraničia. Pokračovali sme v humanizácii sídlisk, rekonštrukcii verejného osvetlenia, ciest, chodníkov, parkovísk.

Uplynulý rok bol pre samosprávu charakteristický aj veľkou neistotou a nervozitou vyplývajúcou z pripravovanej zmeny financovania zo strany štátu. Táto neistota zostáva, no napriek tomu chceme v budúcom roku začať s rekonštrukciou Hlavnej ulice, chceme vybudovať v centre mesta malý parčík, chystáme veľkú rekonštrukciu ubytovne na Kollárovej ulici, kde chceme vybudovať malometrážne byty a centrálnu kuchyňu pre potreby našich seniorov (varíme okolo 100 000 jedál ročne s finančnou podporou mesta).

Teším sa, že na jar roku 2012 by mal byť daný do užívania severovýchodný obchvat mesta, čím sa iste zlepší prejazdnosť mesta v dopravných špičkách.

Vážení spoluobčania, žijeme v dobe, keď sa zovšadiaľ na nás valia hrozby rôznych kríz a ťažkostí. Žijeme v dobe, keď sa hovorí, že dobre už bolo… Nechcem sa pridávať k takýmto predpovediam a nechcem ich ani zľahčovať. Neviem ako bude. Viem však jedno: šťastie a spokojnosť človeka vychádza z duše a svedomia každého z nás. Všetko ostatné dokáže byť tiež dôležité, ale nie najpodstatnejšie.

Želám Vám veľa zdravia, lásku a porozumenie najbližších. Želám Trnave pokojný a šťastný Nový rok 2012.

Ing. Vladimír Butko, primátor mesta Trnavy

Ulož ako PDF
Napísal 3. januára 2012 9:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Novoročný príhovor primátora Trnavy Vladimíra Butka”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.