reklama

Dcéra na smrť dobitého Andreja Poláka: “Koľko ľudí ešte musí zomrieť?”

Na Slovensku sa začne už onedlho pravdepodobne prvý proces, v ktorom budú Rómovia obvinení z rasovo motivovovaného trestného činu. V kauze zabitia Andreja Poláka z Maduníc, ktorý 21. augusta 2011 po útoku skupiny Rómov utrpel početné zranenia, a napokon im v trnavskej fakultnej nemocnici po pätnástich dňoch márneho boja 5. septembra podľahol vo veku 63 rokov, majú byť podľa vyjadrenia hovorcu Krajskej prokuratúry v Trnave Mareka Marcinkecha obvinení dvaja 18 a 23-roční Maduničania “pre zločin podnecovania národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti”.

Madunickí Rómovia sa podľa viacerých svedkov krátko pred činom vyhrážali a nadávali miestnym obyvateľom pre ich farbu pleti. Andreja Poláka prepadli vo večerných hodinách len niekoľko desiatok metrov od jeho domu.


Niektoré médiá nazvali Andreja Poláka starčekom. Bol to však človek plný energie, životného optimizmu, vždy veselý a ochotný pomôcť. Takého si ho bude vždy pamätať jeho rodina, priatelia a známi. Na snímke z rodinného archívu s manželkou Annou.

Pán Polák prežil väčšinu svojho produktívneho života na trnavskom sídlisku Vodáreň. Do Maduníc sa presťahoval len pred niekoľkými rokmi túžiac po pokojnejšom živote na vidieku. Ale ako vieme, všetko napokon skončilo úplne inak.

Rodina zosnulého niekoľkokrát upozornila na nepresnosti, nedostatky či povrchný prístup polície v priebehu vyšetrovania.

Ďalšiu ukážku ľahostajnosti k problematike rómskej kriminality zo strany slovenských politikov zažila nedávno na vlastnej koži aj dcéra pána Poláka Michaela Marková, keď prijala pozvanie na zasadnutie parlamentného Výboru pre ľudské práva a národnostné menšiny. “Pozvala ma predsedníčka výboru Anna Belousovová, keďže v programe bolo aj riešenie rómskej otázky. Okrem mňa prišiel aj Oskar Dobrovodský z Malaciek, ktorého príbeh o katastrofálnych problémoch so susediacimi Rómami pozná tiež celé Slovensko,” vysvetľuje.

Celkový dojem z rokovania členov ľudskoprávneho výboru a pozvaných hostí bol pre pani Markovú nanajvýš negatívny. “Bola som zhrozená, ako fungujú poslanci platení z našich daní. Najmä poslanci Smeru to mali viditeľne ‘na saláme’. Dvaja neprišli, dokonca pán Paška sa ani neospravedlnil. Ďalší zmizol behom pár minút a pani Zmajkovičová asi pol hodinu hľadela neprítomne do kúta miestnosti a potom sa zdvihla a odkráčala preč. Neskutočné,” neskrýva svoje pocity.

Rokovania výboru sa zúčastnil aj šéf rómskeho parlamentu Ladislav Fízik. Jeho účasť označila M. Marková ako symbolickú. “Pán Fízik bohužiaľ s ničím dôležitým na zasadnutie výboru neprišiel. Je škoda, že človek v jeho postavení sa zmohol len na zopár informatívnych a nič nehovoriacich fráz a po niekoľkých minútach jednoducho odišiel,” vykresľuje a dodáva, že je smutné, aby sa človek, prioritou práce ktorého má byť komunikácia a riešenie práve takýchto vážnych spoločenských problémov, postavil týmto spôsobom k tak dôležitému stretnutiu.

Spolu s pánom Dobrovodským sme zareagovali na vystúpenie pána Fízika. To sa zjavne nepozdávalo poslankyni Kataríne Cibulkovej, ktorá upozornila pani Belousovovú, že narušujeme stanovený program rokovania a nikto nám neudelil slovo. To už pán Dobrovodský nevydržal a začal sa brániť a objasňovať svoju situáciu, aký má dom celý prehnitý od výkalov a moču, ako sa mu Cigáni dennodenne vyhrážajú, že ho zabijú. Pýtal sa, ako by tieto problémy riešila na jeho mieste. Pani Cibulková sa však len pousmiala, a tým že pán Dobrovodský stále pokračoval – a teda porušoval rokovací poriadok – sa pani poslankyňa zdvihla, zbalila si veci a odchádzala. Oslovila som ju a prosila aby sa vrátila, vysvetľujúc, že sme len slušní ľudia v zúfalej situácii. Nereagovala, len sa otočila a oznámila predsedníčke Belousovovej, že bol porušený rokovací poriadok, a preto odchádza,” približuje Michaela Marková, ktorú správanie sa K. Cibulkovej mrzí o to viac, že sama pochádza z Piešťan, ktoré sú od Maduníc, postihnutých vyčíňaním Rómov, vzdialené len 15 kilometrov.

Bola som sklamaná, zhrozená a zhnusená toľkou aroganciou a ignoráciou. V tej chvíli mi prebehla hlavou otázka: Kto je horší? Cigáni, ktorí mi brutálne zabili otca? Človeka, ktorý celý život poctivo pracoval, vychoval k slušnosti a morálke svoje deti a chcel len v pokoji dožiť svoj život v kruhu rodiny. Alebo arogantní a ignorantskí poslanci, ako je pani Cibulková, ktorá si možno iba vybavovala účty s pani Belousovovou, či poslanci Smeru, ktorí sú si očividne istí volebným víťazstvom?,” kladie si otázky.

Po chvíli už nebol Výbor NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny uznášaniaschopný. Pre nedostatok prítomných poslancov (v sále statočne vydržali z jedenásťčlenného výboru len poslanci Belousovová, Dostál, Zajac a Oravec) pani Marková svoj pripravený príhovor skrátila na nutné minimum. Jej zámerom bolo poukázať na skutočnosť, že na Slovensku je rómska problematika čím ďalej tým väčšou hrozbou.

Mali by sme sa konečne zobudiť a pozrieť sa realite priamo do očí. Jedna skupina Rómov žije v dezolátnych podmienkach, nepracuje, nemá vypestované základné hygienické návyky, ani normálne zásady žitia v civilizovanom svete. A ich populácia stúpa závratnou rýchlosťou. Druhá skupina Rómov je vlastne nová generácia mladých Cigáňov vo veku 15 – 25 rokov, pochádzajú z lepších sociálnych vrstiev, ale sú často veľmi agresívni, nepracujú, pijú, fetujú či drogujú. Zgrupujú sa a sú veľmi nebezpeční. Nemajú žiadne morálne zásady a život človeka pre nich nemá žiadnu cenu,” prezentuje svoje skúsenosti.


Pána Poláka brutálne zbili po návrate z Cibuľových slávností v auguste 2011. Archívna rodinná snímka ho zachytáva s manželkou a vnučkou práve počas slávností dva roky predtým.

Dcéra Andreja Poláka pripomína, že sama má kamarátku Rómku a uvedomuje si, že v tejto národnostnej menšine existujú aj slušní a morálni ľudia. Od zodpovedných v tejto krajine, či už politikov alebo polície, chce dosiahnuť len spravodlivosť a rovnosť pred zákonmi. Ako vraví, sama si nevie predstaviť situáciu, aká sa stala v Maduniciach v opačnom garde. “Viete si predstaviť, že prídem s kamarátmi medzi Rómov s palicami a začnem vykrikovať, že ich všetkých pozabíjam, jedného z nich dobijeme a on zomrie? Som presvedčená, že ak by týmto štýlom zaútočili bieli, o prípade by hovorilo nielen celé Slovensko, ale aj Európa a svet. A páchatelia – všetci do jedného – by čelili exemplárnym trestom. Skutočne by som rada vedela, či by polícia postupovala tak ľahostajne a povrchne, ako to bolo v prípade môjho otca alebo aj v mnohých ďalších, ak by išlo o rasistický útok zo strany bielych,” neskrýva rozhorčenie.

Viem, mnohí si poviete, je to len ďalší ‘prípad’ z mnohých. Denne to vídate v televízii. Sú toho plné správy. Násilie, krádeže, vraždy. Nie, nechcem to počuť, už mám toho dosť. Chcem pokoj. Nechcem to zlo púšťať do môjho domu. Vypnem to. No zazvoní telefón a zrazu sa ocitnete v tejto strašnej realite. Vášho otca, brata, syna brutálne zbijú, lekári bojujú o jeho život, jeho život visí na vlásku. Prečo? Veď to bol slušný človek, v živote nikomu neublížil, bol to najlepší otec, akého ste si mohli želať… Tak veľmi by som mu to chcela povedať, ten čas som však už stratila. Prečo? Lebo ho niekto len tak, pre nič za nič jednoducho zavraždil. Lebo partia cigánskych vagabundov si jednoducho potrebovala buchnúť do bieleho. Bránia sa, že oni doteraz nikomu neublížili, vraj boli len opití. Pritom je zrejmé, že Madunice terorizujú už najmenej dva roky. Ale ako im to dokázať, keď sa ľudia boja hovoriť, nejestvujú trestné oznámenia, nič?
Koľko ľudí ešte bude musieť zomrieť, kým príde k nejakej pozitívnej zmene? Necítim nenávisť. Chcem len spravodlivosť, aby raz moje deti mohli vyrastať a žiť bez strachu, keď po ulici oproti nim pôjde skupina Rómov. Aby väčšina našich odvodov neputovala do rúk neprispôsobivých darmožráčov. Ak budeme aj naďalej privierať oči, čo bude za ďalších 10 -20 rokov? Čo nám povedia naše deti keď dospejú? Kam ste to dopracovali? Prečo ste to nechali zájsť tak ďaleko?
Môjmu otcovi už život nič nevráti. Ale vy máte obrovské šťastie. Všetkých členov rodiny máte doma, živých a zdravých. Tak preto začnime konať, aby aj pre vás nebolo raz neskoro
,” uzaviera svoje rozprávanie plné horkých skúseností Michaela Marková.

Ulož ako PDF
Napísal 21. februára 2012 8:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Spoločnosť, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

28 komentárov pre “Dcéra na smrť dobitého Andreja Poláka: “Koľko ľudí ešte musí zomrieť?””

 1. 1
  Mirka says:

  Hrozné čítanie! Napadlo ma, že aj keď my v Trnave si možno myslíme že sa nás tieto veci netýkajú, ako vidíme na tomto prípade opak je pravdou!
  A tí naši politici… no nenachádzam slov.
  Úprimnú sústrasť rodine.

  • 1.1
   Spartak says:

   Presne tak, je to hnusná špinavá cigánska banda. Hitler mal byť pri moci ešte pár rokov aby tu chamraď vybubil !!!

 2. 2
  dmx2 says:

  obdivujem pani markovu za jej odvahu pomenovat veci pravym menom. krasne povedala ako to u nas chodi.

 3. 3
  Weighted says:

  Tu je krasne vidno, aki ludia sa tlacia do politiky. Pokial oni z toho nieco nemozu vytazit, tak to maju na ozaj na haku a je jedno z akej strany su. Cibulkova, co si len tak odisla z parlamentu povzbudzovat dceru na US Open bude nieco hovorit o porusovani poriadku?? Dostal a spol. tiez bude drzat hubu, ale keby sa to stalo nejakemu Madarovi, to by bolo halo, hned by bol vo vsetkych mediach, vid Malinova. Ti ludia nemaju absolutne ziadnu sebareflexiu.

 4. 4
  Trnavák says:

  ked to citam tak pani poslankynu renatku z. ako keby som videl nazivo.

  este keby na tom zasadani podavali kaviar a sampanske tak by mozno posedela dlhsie. ale inac nudaaaaa a zabity cas. hlavne je ze poslanecky plat chodi pravidelne a v plnej vyske, ze ano.

 5. 5
  Miso says:

  Ta Cibulkova asi pobrala vsetku mudrost sveta…ona sa nam moze iba vysmievat vsetkym, lebo jej dcera zaraba viac penazi ako ona sama …

 6. 6
  Ujo Palo says:

  Je smutné, čo sa v Maduniciach stalo. Rovnako smutné je, že dcéra obete tragédiu zneužíva na volebnú kampaň a antikampaň. Už mi tam chýbajú len čísla jednotlivých kandidátov, ktorých treba voliť…

  • 6.1
   teta olga says:

   vazeny pan ujo palo.je smutne co sa stalo v maduniciach,ale este smutnejsie je ze niekto moze napisat nieco tak prizemne….rovnako smutne je,ze tak bezohladne a bezcitne niekto dokaze zranit cloveka svojimy hlupimy komentarmy…klobuk dole mozte pisat sci fi literaturu s vasou domyslavostou..a nechybaju tu cisla kandidatov,chyba ti cit a ucta voci utrpaniu druheho cloveka….

  • 6.2
   Mirka says:

   Ujo Paľo, a snáď pani Marková môže zato, aký majú naši politici vzťah k práci a svojim povinnostiam? A prečo by to mala skrývať ? Veď naopak, klobúk dolu, že sa to odvážía takto napísať. A okrem toho negatívne sa vyjadruje na obidve znepriatelené strany a nevšimla som si žeby niektorej politickej strane nadŕžala!
   Teraz akože je pred voľbami a my národ má byť ticho? Nie ste už tak trochu postihnutí stihomamom z tej politiky?

  • 6.3
   michal says:

   Ujo Palo, teba evidujem ako ako uplneho magora, ktory nikdy nenapisal nic rozumne a nic k veci. Ako moj priatel rad hovori ,,zase typické , bezduché hodnotenie, len aby hlupák niečo napísal…”

  • 6.4
   Jana says:

   Ujo Paľo, na tom zasadnutí parlamentného výboru som s Michaelou bola osobne a nemám vôbec pocit, že tento článok bol politickou propagandou. Aby sme to teda dotiahli do konca – na zasadnutie vôbec neprišli dvaja poslanci SMERu, jeden sa ospravedlnil, jeden si nedal ani tú námahu – Paška, ďalší poslanec SMERu zmizol po 5 minútach – Želiezkov, Zmajkovičová po 20 minútach. Potom sa postupne vytratili J. Žitňanská z KDH, Švihura z SaS a Cibuľková z SDKÚ. Prítomní zostali Zajac a Dostál z Mostu, Oravec z SDKÚ a Belousovová – nezávislá. Jediní, ktorí boli ochotní sa k problematike vôbec vyjadriť boli Belousovová a Zajac. Zajac sa svojej kandidatúry vzdal a Belousovová kandiduje za nezvoliteľnú stranu – takže aká volebná agitácia??? Za koho teda Michaela Marková agitovala??? No ale minimálne ona a ja vieme, koho voliť nebudeme a otvorene hovorím, že voličom SMERu som nikdy nebola, zato som si spravila mienku o pravicových poslancoch. Stačí??? Ale o toto vôbec v tomto článku neišlo, našťastie všetkým ostatným okrem vás to po prečítaní článku bolo jasné. Išlo a ide len a len o problém cigáňov, ktorých sme si vychovali k tomu, čím sú dnes a nemáme na to, aby sme ich zastavili, aby sme dosiahli, že zákony budú platiť rovnako pre bielych, čiernych, červených, zelených aj modrých… O to ide!!!

 7. 7
  Tomáš says:

  nuž aj toto je výsledok nezáujmu o boj proti korupcii a netransparentnosti. Na lukratívne miesta nie sú dosadzovaní ľudia, ktorí si danú funkciu vybojovali vlastným vzdelaním, úsilým, postojmi ale dcérenky, teti ujovia bratranci a prečo ? Veď miluj bližného svojho. Ty nepomôžeš svojmu ujovi, kamarátovi, bratrancovi, sestranice tete, keď chúďatko nemá (podla jej slov) žiadnu prácu, solídny príjem. Áno bližným treba pomáhať lebo bu bu bu pôjdeme do pekla. A kto nás učí takéto pi…ny ??? myslím že netreba ani dopĺňať … AMEN

  • 7.1
   Kati says:

   To čo hovoríš, nie je pravé kresťanstvo…ani žiadne iné náboženstvo. To je akurát možno mamonárstvo, a to si pozri čo vlastne je…takže je jedno kto sa za akú nálepku skrýva, ale ak je mamonár, slúži nie Bohu, ale tomu druhému…

 8. 8
  Dave says:

  ..az mi vre krv v zilach po tomto clanku.

 9. 9
  MaxH says:

  Strašná ec , ktorá sa udiala je však aj dôsledkom zanedbania problému zo strany bielych obyvateľov obce. Nie je predsa možné nechať sa takto terorizovať tou primitívnou lúzou a nakoniec na to doplatí slušný otec, dedko…Pár odvážnych mladých chlapov malo urobiť poriadky už dávno, viem znie to možno príliš ako na divokom západe, ale vo viacerých mestách či obciach na Slovensku mali slušní ľuďia po takýchto odvetách pokoj. Nefabulujem, je to tak.

  • 9.1
   Mária says:

   …ale naco mame potom policajtov a vsetkych kompetemtnych, platenych z nasich dani, ktori maju v naplni prace, chranit nas slusnych, dodrzujucich zakon, pred tymi ostatnymi, kde to zijeme????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§

 10. 10
  Ludo says:

  MaxH – Toto je chyba v narode.Ked niekto co len prisne pozrie na cigana, hned sa ich zbehne aj 200 akoze na obranu. Ale 2000 slusnych ludi sa necha terorizovat par potkanmi.Byvam nedaleko Madunic,Bol som na pohrebe aj na stretnuti s Kotlebom,ktory jediny nazyva veci take ake su.. Ja mam 56r. a prezil som 2 taketo utoky-asi iba zazrakom. Justicia ? male podmienky, mne ziadne odskodne.Nespoliehajme sa na Justicnu a poslanecku ZUMPU Ale hlavna chyba je v nas. Stacilo by par chlapcov ,nejake tycky do ruky a navstivit taketo rodinky v noci.Uvideli by ste ten poriadok-ved potkany iba tomu rozumeju. Ale najdite z 1000 mladych alebo stredneho veku co len 5 zdravo uvazujucich, ochotnych dvihnut zadok od televizora alebo pocitaca alebo zo stolicky v krcme. To uz sme taky zdegeseni, osprosteni,zbabeli,ze sa nechame po jednom zabijat a mrzacit a k tomu budeme ochotne svojich vrahov a tyranov chovat ako v bavlnke ? Za takyto narod sa hanbim. A uz viete koho budete volit?

 11. 11
  Peter says:

  Pred pár rokmi (aj viac ako 10) bola v Trnave problematická situácia s útokmi cigánov. Vyriešilo sa to pomocou Skinheadov, ktorí prišli obyvateľom Trnavy na pomoc. Doteraz si pamätám, že dlho som nevidel vystrčený ani len nos žiadneho cigána na ulici. To bol pocit bezpečia, prechádzať sa ulicami mesta, dokonca aj večer bez toho, že by som mal obavu o napadnutie, okradnutie, alebo obťažovanie cigánmi!!! Ak by bolo treba podpísať nejakú petíciu, žiadosť, alebo aj finančne prispieť na podobnú čistku, určite to podporím.

 12. 12
  marian kotleba 2 says:

  Tak a na rovinu !!! Je najvyšší čas, aby sme túto chorobu, špinu, neprispôsobivú pliagu, drzú a arogantnú, zlodejskú a násilnícku jednoducho vymazali z povrchu zemského !!!! Treba nasadiť antibiotiká, čistú vodu, zdravý rozum ale hlavne sa nebojácne postaviť do cesty neprispôsobivým asociálom – treba to vymlátiť ako žito, drzých a agresívnych zmätkov dobiť do krvi, polámať im kosti , tie špinavé primitívky sterilizovať ako odhodených psov – ako nechcené suky, lebo degeš + degeš sa rovná degeš na druhú !!!!! ….. a postupne zaniknú bez toho aby sme ich museli voziť vagónmi na výlety do táborov ….. Ale každopádne treba už s tým začať !!!!!!!!!

 13. 13
  Ludo says:

  vraj ma byt pojednavanie s tymi madunickymi VRAHMI. Dnes som stravil 3 hodiny patranim po datume konania,lebo tam chcem ist,malo by to byt verejne.Pred asi tyzdnom som pytal tuto informaciu mailom z piestanskeho susu,odpoved este neprisla. Dnes mi konecne na sekretariate povedali, ze to bude tento pondelok 5.marca o 8.30. Ale potom som volal este raz preco to nieje v zozname pojednavani na iternete. TO mi uz povedala ina pani, ze to nebude, ze to je iny Herak nie ten-obvineny su dvaja-Herak a Barkoci-a preco to chcem vediet,ci som ucastnik procesu- nie som, som verejnost a mam pravo-a ze moju ziadost komusi postupili a ze to musi rozhodnut sudkyna ci ma tam pustia.TOTO TU NIECIM SMRDI !!! Ludia dajte sa do toho a otravujte aj vy a podme tam co najviac ako verejnost,ktora ma pravo pozerat sudcom na prsty aj do oci a za tie vykony aj na vyplatne pasky a vrecka kam sa strkaju obalky. Mam dovodne podozrenie ze to chcu nejako nalahko vybavit, chranena zver je chranena a obycajny clovek naco. AJ MNA dokopala partia ciganov a sudili to v Piestanoch – vysledok OTRAS ! PODMIENKA ! pred 10 rokmi ma tiez dokopali traja – PODMIENKA !!! Biely pracujuci clovek je pre nasu JUSTICIU BEZCENNY !!! Cierny debilny degesi zlodeji a vrahovia su nasa buducnost. Kto mi toto vysvetli ? SUDCA ? vsetkych vyzliect z talarov a povesat aj s ich chranencami nech maju aspon havrani z nich osoh !!!

  • 13.1
   Ludo says:

   Tak dnes som bol na tom sude osobne zistit kedy to bude tymi cigisskymi vrahmi z Madunic. Hlavne pojednavanie je 11.aprila a dalsie 23.aprila. idem tam ako verejnost ale nevedeli mi povedat ci to bude verejne. Vraj otom potom-rozhodne pani sudkyna. Kto mozte pridite 11.4. nech via pani sudkyna ze aj verejnost existuje

 14. 14
  Ludo says:

  Konecne je treba sa zobudit.tentostat alebo kto to vlastne riadi nas chce zdecimovatna mensinu,Uz teraz nemame ziadne pravo branit sa proti psychopatiskym parazitickym teroristom. Chlapi ktori mate este zdravy rozum- vlastnit bejzbalku alebo nohu od stola alebo kus vhodnej trubky nie je nedovolene ozbrojovane.Ibate treba malu skupinku na vhodnommieste vo vhodn omcase. Tak hlasi sa konecne niekto? alebo ako zvycajne 2000 Slovakov sa pokaka pred par dementmi. Idem sa pozriet na ten proces a som si isty ze s tej tzv.spravodlivosti budeh zhnuseny.uz somzazil.Treba to vziat dovlastnych ruk.!!!!!!

  • 14.1
   lubos says:

   Treba ich vyvraždit ale na to treba založit nejakú dobre organizovanú finančne veľmi silnú organizáciu alebo potom vo voľbách voliť tú správnu stranu a tú suku Cibulkovú?a všetkým poslancom a ich rodin zhabať všetok hnutelný a nehnutelný majetok a tej suke Cibulkovej prajem ale nie len jej zo srdca prajem aby sa to isté stalo aj ich najbližším rodinným príslušníkom,to isté čo sa stalo Pánoi Polákovi

 15. 15
  antideges says:

  postrielat a nekompromisne !najst ludi co su rozhodnuti aj zomriet a celu tu spodinu degesov – primitivov pozabijat. treba rozdat zbrane kazdemu, kto je rozhodnuty spravit poriadok…skratka ich vystrielat !
  .

 16. 16
  den pravdy says:

  Súd – hlavné pojednávanie bude 11.4.2012 o 8.30h Okresný súd Piešťany, Vážska 28, (stará budova), miestonosť 217 – I. poschodie.

 17. 17
  den pravdy says:

  Súd – druhé pojednávanie bude 23. 4. 2012 o 8,30 h na mieste ako bolo prvé pojednávanie.

 18. 18
  Ludo says:

  Pojednavanie bolo sice verejne, ale sud tam nema vacsiu miestnost a ani sa neunuva zabezpecit pojednavanie na vhodnejsom mieste. Asi im to tak vyhovuje- co najmenej verejnosti, co najmenej kontroly. Pre verejnost bolo iba 7 miest. Napisal som ziadost aby sud umoznil pritomnost verejnosti, no v odpovedi iba alibisticky skonstatovali ze “pojednavanie sa konalo v najvacsej miestnosti, ktoru sud v Piestanoch ma. Ani naznak nieco riesit.

 19. 19

  […] Koľko ľudí ešte musí zomrieť? Rómov odsúdili za rasový útok: 13 rokov za smrť Andreja († 63) Samolepkoví zločinci […]

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.