reklama

Na Trnavských rybníkoch v Kamenáči vznikol ďalší veľký požiar

AKTUALIZOVANÉ

Iba osem dní po požiari vyschnutého rybníka v chránenom území Kamenného mlyna zachvátil oheň rovnakú lokalitu znova.

Požiar vypukol v stredu 21. marca približne o 12.30 hodine, a na rozdiel od toho predchádzajúceho sa rozšíril aj na susedný rybník.

Podľa našich odhadov sa ohnisko rozprestieralo na ploche približne 1000×500 metrov. Oheň dobre živila suchá trstina a trávnatý porast.

VIDEO:

Na mieste zasahovali dve hasičské jednotky OR HaZZ Trnava, vypomôcť im prišli aj trnavskí policajti, a dokonca aj členovia špeciálnych policajných jednotiek.

Dorazila tiež jednotka Mestského hasičského zboru.

Vďaka vetru sa požiar nebezpečne šíril až k chatkám a záhradkám pri druhom rybníku. Najpravdepodobnejšou príčinou vzniku požiaru je úmyselné zapálenie. Hasiči konštatujú, že nájsť v takýchto prípadoch vinníka je takmer nemožné.

Aktualizácia: Podľa slov veliteľa zásahu Daniela Benkovského likvidácia požiaru skončila o 18.15 hodine.

Celkovo na mieste pôsobilo viac ako 25 ľudí, vrátane hasičov z Galanty a príslušníkov policajného zboru. „Hrozilo, že požiar zasiahne blízke chatky a záhrady, preto sme povolali aj kolegov z Galanty. Likvidácia požiaru bola o to náročnejšia, že sme pre nízku hladinu nemohli čerpať vodu z blízkeho potoka,“ konštatoval pre trnava-live.sk D. Benkovský.

Fotogaléria:


Požiar bol dobre viditeľný aj z Bieleho Kostola:

Foto: Yf4n

Pohľad na stúpajúce kúdoly dymu od nášho čitateľa z Prednádražia:


Fotografie Miloša Brezinu:Ulož ako PDF
Napísal 21. marca 2012 14:20. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na Trnavských rybníkoch v Kamenáči vznikol ďalší veľký požiar”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.