reklama

Problémy obyvateľov Podjavorinskej pre „futbalové“ uzávierky Kollárovej ukončí nový prejazd

Problémy, ktoré spôsobovali obyvateľom sídliska na ulici Ľudmily Podjavorinskej niekoľkohodinové uzávierky Kollárovej ulice počas futbalových zápasov trnavského Spartaka so Slovanom Bratislava, sú, ako sa zdá, zažehnané.

Obyvatelia a nájomníci bytov na sídlisku sa pre uzatvorenú Kollárovu ulicu cítili oprávnene obmedzovaní, pretože sa nemohli dostať často na celé hodiny so svojimi autami domov, ani z domu.

Už vlani preto požiadali mesto, aby situáciu riešilo.

Podľa slov vedúceho odboru dopravy na Mestskom úrade v Trnave Mariána Nováka v blízkej budúcnosti mesto vybuduje tzv. sklopený obrubník z Kollárovej ulice, cez ktorý bude obyvateľom umožnený vjazd k ich domom.


Mesto vybuduje sklopený obrubník v týchto miestach. Obyvatelia budú prechádzať počas uzávierky Kollárovej cez parkovisko pozdĺž bytového domu

Prebehli všetky potrebné konania, zmena dopravnej situácie je odsúhlasená kompetentnými orgánmi. V priebehu niekoľkých dní, možno týždňov, dodávateľská firma vybuduje od Kollárovej ulice sklopený obrubník, cez ktorý sa budú môcť obyvatelia sídliska dostať domov. Táto komunikácia bude sprístupnená len počas uzávierky Kollárovej ulice,“ priblížil M. Novák.

Podľa slov obyvateľa sídliska Miroslava Kvasničku, ktorý sa vo veci angažoval dlhé mesiace, ľudia z Podjavorinskej tento krok iste privítajú.

Tie obmedzenia boli pre mnohých obyvateľov veľmi nepríjemné. Na dlhé hodiny sme boli prakticky odrezaní od sveta, autá sme museli často parkovať ďaleko od domu, čím sme prichádzali o bezpečie a komfort. Vítame toto rozhodnutie mesta,“ poznamenal.

Ulož ako PDF
Napísal 29. marca 2012 11:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Problémy obyvateľov Podjavorinskej pre „futbalové“ uzávierky Kollárovej ukončí nový prejazd”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.