reklama

Prvé preteky TCL 2012 sa stali korisťou Ivana Pašeka

Otváracie prvé kolo 18. ročníka Trnavskej cyklistickej ligy (TCL) sa stalo v stredu 28. marca 2012 korisťou Ivana Pašeka z CK Masters Team Trnava.

Obhajca vlaňajšieho prvenstva na 9,9 km dlhej trati z Trnavy do Špačiniec a späť dosiahol v silnom vetre čas 13:03 min. Absolútne najrýchlejším pretekárom bol Pašekov klubový kolega Róbert Bartko, keď meraný úsek zajazdil o päť sekúnd rýchlejšie. Vďaka časovej bonifikácii za vek však vystúpil na najvyšší stupienok práve Pašek, Bartko obsadil piatu priečku.

Fúkal nepríjemný bočný vietor. Nebolo jednoduché sa s tým vyrovnať. Vietor pomáhal len na úseku medzi Špačincami a Malženickou cestou. Na začiatok sezóny som s výkonom spokojný,“ hodnotil v cieli víťaz.


Víťaz časovky Ivan Pašek krátko po štarte

Na štarte sa objavil aj celkovo štvornásobný víťaz TCL a jeden z favoritov časovky Karol Lipovský. Pre technickú poruchu na svojom karbónovom špeciáli však napokon neodštartoval. „Mám pokazenú sedlovku. Pri rozcvičke som zistil, že mi sedlo klesá asi o dva centimetre na kilometer. S tým by som jazdiť nemohol,“ vysvetľoval v cieľovom priestore.

Ďalšie miesta na stupňoch víťazov obsadili Peter Rihay a Miloš Gežo, obaja z Piešťan. Celkovo sa v úvodnom kole predstavilo 48 pretekárov.

TCL pokračuje druhým kolom už 4. apríla o 17. hodine pretekmi v okolí Dlhej

Kompletné výsledky si môžete stiahnuť TU.

Fotogaléria:

Ulož ako PDF
Napísal 29. marca 2012 9:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnavská cyklistická liga. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Prvé preteky TCL 2012 sa stali korisťou Ivana Pašeka”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.