reklama

Auto s kyselinou začalo horieť počas jazdy, polícia evakuovala okolie stanice

Približne o 13.30 hodine začalo horieť v stredu 4. apríla na Dohnányho ulici v miestach pri železničnom podjazde pravdepodobne počas jazdy osobné auto Seat Alhambra.

Podľa prvých správ osobné auto s prievidzským evidenčným číslom prevážalo asi 250 kg kyseliny dusičnej, ktorá sa vznietila. Desiatky metrov od horiaceho vraku bolo cítiť nepríjemný zápach. Polícia evakouvala okolie pizzerie, vrátane železničnej stanice. Doprava je odkláňaná cez vedľajšie ulice, na cestách sa tvoria kolóny.

Požiar automobilu s nebezpečnou chemikáliou paralyzoval dopravu v meste, v mnohých prípadoch predstavovalo zdržanie až jednu hodinu. Policajné hliadky uzatvorili okolie v okruhu približne 250 metrov.
Na mieste zasahujú hasiči so špeciálnou technikou, vrátane dekontaminačnej sprchy. Únik kyseliny dusičnej potvrdil aj krajský šéf Imrich Puha. “Evakuácia okolie je nutná, sami jasne cítite ten zápach,” komentoval Puha. Ľudia v okolitých budovách, vrátane fakultnej nemocnice, boli upozornení, aby pozatvárali okná.

Horiace auto vodič narýchlo zaparkoval pred Pizza Exxpres, stačil akuráť tak vybehnúť von. Z auta šľahali plamene a stúpali kúdoly čierneho dymu,” opisuje udalosť očitý svedok pán Anton.

Po zasypaní miesta požiaru pieskom a vápnom už podľa slov zastupujúceho hovorcu KR HaZZ v Trnave Martina Hrušku nebezpečenstvo obyvateľom nehrozí.

Vlaky zo stanice ani do stanice v Trnave nepremávajú. Situácia by sa mohla znormalizovať najskôr po 18. hodine.

Únik kyseliny dusičnej bol v Trnave zaznamenaný naposledy v septembri minulého roka na Hospodárskej ulici.

VIDEO:

Ulož ako PDF
Napísal 4. apríla 2012 14:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

pre “Auto s kyselinou začalo horieť počas jazdy, polícia evakuovala okolie stanice”

 1. 1
  Martin says:

  Co to bolo za debila ked prevazal stvrt tony kyseliny v takom aute?! Polovica mesta paralyzovana, vlaky stoja pred Trnavou, ten by si zasluzil!!!

 2. 2
  kudla says:

  cisty cas Studentska – Bratislavska 55 minut! dakujeme!

  • 2.1
   Jozef says:

   Táto paralizácia dopravy veľmi jasne ukázala, aká je doprava v našom meste citlivá. Treba si uvedomiť, že tvorba kvalitnej infraštruktúry je je nesmierne dôležitá. Ak niekto vykrikuje, že treba šetriť a tým pádom neinvestovať zo strany samospráv a štátu do rozvoja cestnej komunikácie, je skrátka hlúpy. Jasne tento deficit podčiarkol dnšný stav v meste. Pamätám si, ako sa riešilo, či je potrebné urobiť most na zavarskej ceste (ak by sa neurobil, Zavarčania by chodili domov okolo Peugeotu), alebo rozšíriť podchod na nitrianskej v rámci stavby kruhovej križovatky, čo by vyriešilo efekt lieviku a doprava by bola komfortnejšia. Stupídnym rozhodnutím vtedajšie vedenie na čele s p. Bošnákom rozhodlo o realizácii na zavarskej ceste, čím sa podpísali pod zlú dopravnú situáciu v meste. Na margo dnešnej situácie treba povedať, že kopec ľudí niekam meškalo, zrejme sa stali aj drobné kolízie, ničili sa životné prostredie zvýšeným vypúšťaním splodín do ovzdušia…, čo všetko stojí obrovské financie, keby sme mali zrátať náklady každého šoféra, ktorý stál v kolónach. Našťastie, nikto neprišiel o život. Treba sa zamyslieť nad tým, čo je dôležitejšie – vyriešiť akýmkoľvek spôsobom finacovanie infraštruktúry a stavať cesty, obchvaty, prestavovať nevyhovujúce komunikácie alebo trepať dve na tri v rámci šetrenia a paralizovať tak dopravu, pričom každého z nás a v konečnom dôsledku aj celú spoločnosť tieto momenty stoja nemalé prostriedky

 3. 3
  Omen says:

  Ak raz bude niekto na Slovensku prevážať atómovú bombu, tak to bude nepochybne na bicykli :)

 4. 4
  Imrich z Panalaka says:

  Super reklama Pizza Express, zajtra im stupnu trzby o 1005% :)

 5. 5
  Mihoc says:

  šak si aj zaslúžia, dobre tam vará…len tava bude mať viacej roboty.

 6. 6
  Memento mori says:

  úžasnú pizzu tam robia!Prvý krát som ochutnal a dnes idem znovu!Snád robia stále takú chutnú pizzu ako som tam jedol.A to idem peši alebo autom aspoň milionkrát a nevedel som o tom,že tam tak dobre varia.Aj v meste majú dobré pizze.

Pre písanie komentárov musíte byť prihlásený Login

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.