reklama

Na Kapitulskej má vyrásť projekt s odkazom na históriu lokality

Dvadsaťpäť nových bytov a desať podnikateľských priestorov plánuje postaviť slovenský developer v historickom priestore Kapitulskej ulice.

Projekt nazvaný Dom za freskami analogicky vychádza z urbanistickej textúry a proporčnosti okolitej zástavby.

Snahou architektúry je citlivé včlenenie novej stavby do štruktúry mesta. Dôsledkom takéhoto prístupu je vytvorenie prostredia, ktoré je charakterove príbuzné historickému mestu. Koncepcia stavby sa opiera o existujúci nedávno obnovený renesančný objekt s popisným číslom 19, ktorého mierka voči človeku a koncepcia je použitá pre navrhovanú zástavbu,“ prezentuje zámer developer.Súčasný stav v priestore plánovanej investície na Kapitulskej ulici

Stavené práce by mali odštartovať v najbližších mesiacoch.

Koncepcia projektu má umožniť vytvorenie tichých dvorov so zeleňou a pokojnou atmosférou. Investor sa rozhodol v snahe o rovnorodosť s odkazom na okolitú historickú zástavbu použiť pre finálnu povrchovú úpravu tradičné materiály ako pravý kameň, režné murivo z pôvodných tehál, drevo, omietku, keramickú krytinu či medené oplechovania.

Vizualizácie projektuZdroj: domzafreskami.sk

Parkovanie vozidiel je riešené podzemnou garážou. Väčšina bytových jednotiek je navrhnutá s priemernou rozlohou od 84 do 120 metrov štvorcových. Najväčšie z bytov majú mať až 253 m2.
Rozlohy nebytových priestorov sa pohybujú v rozsahu od 40 do 80 metrov štvorcových.

Do konceptu celého projektu zapadá nedávno zrekonštruovaný objekt na Kapitulskej ulici, okolo ktorého investor nadviaže novou výstavbou.

Ulož ako PDF
Napísal 13. apríla 2012 13:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na Kapitulskej má vyrásť projekt s odkazom na históriu lokality”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.