reklama

Na Kapitulskej má vyrásť projekt s odkazom na históriu lokality

Dvadsaťpäť nových bytov a desať podnikateľských priestorov plánuje postaviť slovenský developer v historickom priestore Kapitulskej ulice.

Projekt nazvaný Dom za freskami analogicky vychádza z urbanistickej textúry a proporčnosti okolitej zástavby.

Snahou architektúry je citlivé včlenenie novej stavby do štruktúry mesta. Dôsledkom takéhoto prístupu je vytvorenie prostredia, ktoré je charakterove príbuzné historickému mestu. Koncepcia stavby sa opiera o existujúci nedávno obnovený renesančný objekt s popisným číslom 19, ktorého mierka voči človeku a koncepcia je použitá pre navrhovanú zástavbu,” prezentuje zámer developer.Súčasný stav v priestore plánovanej investície na Kapitulskej ulici

Stavené práce by mali odštartovať v najbližších mesiacoch.

Koncepcia projektu má umožniť vytvorenie tichých dvorov so zeleňou a pokojnou atmosférou. Investor sa rozhodol v snahe o rovnorodosť s odkazom na okolitú historickú zástavbu použiť pre finálnu povrchovú úpravu tradičné materiály ako pravý kameň, režné murivo z pôvodných tehál, drevo, omietku, keramickú krytinu či medené oplechovania.

Vizualizácie projektuZdroj: domzafreskami.sk

Parkovanie vozidiel je riešené podzemnou garážou. Väčšina bytových jednotiek je navrhnutá s priemernou rozlohou od 84 do 120 metrov štvorcových. Najväčšie z bytov majú mať až 253 m2.
Rozlohy nebytových priestorov sa pohybujú v rozsahu od 40 do 80 metrov štvorcových.

Do konceptu celého projektu zapadá nedávno zrekonštruovaný objekt na Kapitulskej ulici, okolo ktorého investor nadviaže novou výstavbou.

Ulož ako PDF
Napísal 13. apríla 2012 13:01. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

7 komentárov pre “Na Kapitulskej má vyrásť projekt s odkazom na históriu lokality”

 1. 1
  marián says:

  Pekné

 2. 2
  edo says:

  kua, preco tam neurobili parcik ? Neuveritelné, zastavat parcelu v centre mesta :o)

 3. 3
  vlaDyka says:

  Keďže je výpovedná hodnota ich webovej stránky skôr zmätočná a majú tam viac chýb ako som zvládal “kontrolovať” (obchodné priestory nehľadajte), zrátal som si niečo sám…. keďže na projekte z r. 2009 sa asi čo to zmenilo (viď www architektov : http://rmk.sk/tag/kapitulska/)
  Sprvu som predpokladal, že vjazd do podzemnej garáže bude niekde z Halenárskej ul..;))) keďže už ani tam nestoja pôvodné domy. Ale zjavne sa mýlim a záber tohto projektu je iba na časti jamy v hornej polovici – z Kapitulskej.
  Za prvé – pokiaľ ten vjazd nebude v prevedení ako cca na objektoch Maly Paríž, Holiday Inn či cca U kráľa Ľudovíta, a tá podzemná garáž (? ne)bude spoločná pod celým komplexom (a zatiaľ to tak nevyzerá), tak mi tu zopár “detailov” na prezentáciách nesedí… Vidieť len 4 samostatné dvory – prístupne priamo z ulice a stredné objekty s prejazdom. Niečo podobné, ak nie rovnaké, ako na susednom objekte – kde je však všetkého ani nie polovica – a keďže toto dielo má toho istého autora. A vjazd a vstup bude jedno a to isté (?).
  Ale za druhé – 10 obchodných priestorov (nie administratíva ! či reštaurácia) + 25 bytov (14x 4-izbových, 9x 3-i, 3x 5-i a 2x 2-i ) …cca 55 parkovacách státí + pasanti. (aby tie dvory neskončili iba ako vonkajšie parkoviská….) – no nie je čo závidieť. Alebo to bude úplne inak ? Architekti prezentujú 59 park.miest.
  Každopádne – držím palce, keďže zrejme postavia osvedčené kópie č.21. a hneď 2-krát. ;))
  BTW, ja stále hľadám, kde majú “riešené” parkovanie tie rozostavané bytové domy na Jeruzalemskej či domy na Horných baštách,…..atď. atď. Ale to patrí do iného oddelenie úradu (možno v tiež v Zavare) – alebo toho pre mestskú zeleň.

 4. 4
  edo says:

  Vyzera to celkom dobre. Mali by sa ale poponahlat lebo ten zlty dom uz praská. Je tam vykopana velka jama, zakladom toho stareho zlteho domu to asi nerobi dobre.

 5. 5
  tomas says:

  No neviem odkial autor cerpal informacie, ze v najblizsej dobe sa zacne stavat, ale tato jama je tam uz pekne dlho vykopana a myslim ze este pekne dlho bude. V sucasnosti nie je spravna doba na taketo projekty.

 6. 6
  Triple says:

  Hm, toto tu tusim uz raz bolo (vid. vila kapitula). Pokial viem ani jeden byt sa tam nepredal a ak predal tak tam urcite nikto nebyva.

  Navyse toto vyzera dost podpriemerne. Kto to robil?

 7. 7
  Ondrej says:

  Neviem na akú históriu odkazuje ten návrh. Veď pôvodná budova je zbúraná a preto môžeme úplne voľne pracovať s novou hmotou.
  A pokial máme riešiť históriu, môžeme čerpať inšpiráciu z pôvodnej stavby (pôvodný pôdorys/ funkcia/ originalita stavby) a pretaviť ich do moderných prvkov.
  Z tej veľkorysej parcely je zastavaná skoro celá plocha a vznikli tam len nejaké ustráchané átriá, z ktorých si susedia budú vidieť navzájom do izieb.
  A škridlu prosím už nie!

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.