reklama

Na stavebnej priemyslovke našli podozrivú obálku s bielou látkou

Trnavskí hasiči zasahovali dnes od 13.30 hodiny v priestoroch Strednej priemyselnej školy stavebnej na Lomonosovovej ulici. Poplach vyvolal nález vrecúška s bielym práškom.

Podozrivú zásielku, ktorú našli na jednej zo školských chodieb, odniesli riaditeľovi priemyslovky. Ten okamžite privolal hasičov a políciu.

Obálku s obsahom neznámej látky sme zaistili v protichemnických oblekoch a privolali špecialistov z Malaciek,“ povedal jeden zo zasahujúcich hasičov.

Príslušníci HaZZ vyzdvihli obálku v pretlakových oblekoch a uložili do uzatvorenej nádoby. Miesto udalosti bolo príslušníkmi vydezinfikované prostriedkom PEDOX. Veliteľom zásahu bola vyrozumená ZZS, úrad verejného zdravotníctva a polícia. Do priameho kontaktu s práškom neprišla žiadna osoba. Počas zásahu boli vykonávané kontrolné merania,“ informoval o prípade hovorca KR HaZZ v Trnave Ivan Peťko.
Na miesto privolali protichemickú jednotku zo Záchrannej brigády HaZZ v Malackách. Dvojica špecialistov po preskúmaní obalu so zadržanou látkou na prítomnosť rádioaktivity nález zabezpečila, naložila a odviezla na rozbor do Bratislavy.

Ťažko odhadnúť, ako dlho rozbor látky potrvá. Závisí od toho, koľko budú mať v laboratóriu práce,“ poznamenal pracovník brigády.

Práve preskúmanie zachyteného prášku odborníkmi ukáže, či študentom stavebnej priemyslovky hrozilo skutočné ohrozenie, alebo išlo len o nemiestny žart niektorého zo žiakov školy.


Ulož ako PDF
Napísal 17. apríla 2012 16:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na stavebnej priemyslovke našli podozrivú obálku s bielou látkou”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.