reklama

Na hlavnej pošte našli zásielku s bielym práškom, osem ľudí zostalo v karanténe

Dnes krátko pred siedmou hodinou ráno ohlásil zamestnanec Slovenskej pošty na Trojičnom námestí na linke 112 nález podozrivej zásielky s obsahom podozrivého bieleho prášku.

Na mieste zasahovalo šesť trnavských hasičov s technickou, vyrozumení boli aj zdravotníci a polícia.

Po príchode na miesto udalosti príslušníci HaZZ najskôr vymedzili priestor a začali stavať dekontaminačnú sprchu s príslušenstvom z dôvodu možnosti dekontaminovania osôb, ktoré prišli do styku z neznámou látkou. Zároveň bol vyrozumený aj regionálny hygienik. Do priestoru, v ktorom sa neznáma látka nachádzala, vstúpili v ochranných odevoch, teda s najvyšším stupňom ochrany dvaja príslušníci, ktorí neznámu látku odobrali, vložili do pripravenej nádoby a uzatvorili,“ informoval o priebehu zásahu na pošte v centre Trnavy hovorca KR HaZZ Marián Hruška.

prasok-hasici-1
prasok-hasici-2
prasok-hasici-3

FOTO: PAVOL MACHOVIČ

O podozrivom náleze boli informovaní aj príslušníci Záchrannej brigády HaZZ v Malackách, ktorí zabezpečia odvoz neznámej látky na rozbor.

Do styku s neznámou látkou prišlo celkom 35 ľudí, ktorí sa však nesťažovali na žiadne problémy. Na miesto udalosti sa dostavila hygienička Regionálneho úradu verejného zdravotníctva, ktorá začala spolu so službukonajúcou lekárkou prezerať všetky kontaminované osoby. Všetkých 35 osôb, ktoré mohli prísť do styku s neznámou látkou, bolo vyšetrených regionálnou hygieničkou a službukonajúcou lekárkou, ktoré následne stanovili ďalší postup. Na základe ich rozhodnutia zostalo osem pracovníkov pošty v karanténe na svojom pracovisku, zvyšné osoby boli poučené a prepustené domov,“ doplnil M. Hruška.

Ulož ako PDF
Napísal 25. januára 2013 9:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na hlavnej pošte našli zásielku s bielym práškom, osem ľudí zostalo v karanténe”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.