reklama

Úradnú budovu na Vajanského uzavreli pre nález bieleho prášku

V stredu 6. júna krátko pred 8. hodinou bol ohlásený v priestoroch úradnej budovy na Vajanského ulici v Trnave nález neznámeho bieleho prášku.

Na mieste zasahujú trnavskí hasiči, polícia a zdravotníci.

Prášok bol podľa informácií portálu trnava-live.sk rozsypaný na jednej z chodieb úradu.


Podozrivú látku hasiči uložili do špeciálnej nádoby


Zásah pred budovou úradu na Vajanského ulici

Hasiči látku zaistili a čakali na príjazd Záchrannej brigády HaZZ v Malackách. Pracovníci brigády dorazili do Trnavy po 9. hodine.

Budova obvodného úradu, v ktorej sídli kataster, školská inšpekcia, úrad pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie a ďalšie, bola viac ako hodinu uzatvorená. Polícia nepúšťala nikoho dnu ani von z budovy. Podozrivú látku odvážajú na rozbor do laboratória Úradu verejného zdravotníctva SR v Bratislave.

V priebehu niekoľkých týždňoch ide už o tretí podobný prípad. V polovici apríla našli obálku s bielym práškom na stavebnej priemyslovke a začiatkom mája na autobusovej stanici v Trnave.

Testy dopadli v oboch prípadoch negatívne a vylúčili prítomnosť nebezpečných látok.

Oficiálne vyjadrenie zastupujúceho hovorcu KR HaZZ v Trnave Martina Fulajtara:

Na ohlasovňu požiarov OR HaZZ v Trnave bol dňa 06.06.2012 o 07.52 hod. nahlásený podozrivý prášok na Katastrálnom úrade v Trnave na Vajanského ulici. Na miesto udalosti bola vyslaná jednotka z OR HaZZ v Trnave s technikou AHZS MB Atego + 4 príslušníci a CAS 8 Iveco Daily + 2 príslušníci. Po príjazde na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že prášok bielej farby sa nachádzal pri automate na kolky na prízemí budovy. Okolie automatu bolo ohraničené strážnou službou a políciou.

Veliteľ zásahu nariadil evakuáciu osôb z priestoru kde sa nachádzal automat. Dvaja príslušníci HaZZ v protichemických oblekoch uzavreli prášok do uzatvárateľného suda a vykonali dezinfekciu roztokom Pedox. Na miesto sa dostavila ZZS, Policajný vyšetrovatelia, doktorka z RUVZ Trnava a príslušníci zo Záchrannej brigády HaZZ v Malackách. Ochranná nádoba s práškom bola odovzdaná príslušníkmi zo ZB HaZZ v Malackách a za policajného sprievodu bola látka prevezená do laboratórií Úradu verejného zdravotníctva do Bratislavy.

Po dohode s doktorkou z RUVZ bola budova sprístupnená verejnosti. Po spísaní potrebných údajov a odovzdaní miesta zásahu sa jednotka vrátila o 10.01 hod. na základňu bez poškodenia hasičskej techniky a zranenia príslušníkov.

Ulož ako PDF
Napísal 6. júna 2012 9:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Úradnú budovu na Vajanského uzavreli pre nález bieleho prášku”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.