reklama

Úradnú budovu na Vajanského uzavreli pre nález bieleho prášku

V stredu 6. júna krátko pred 8. hodinou bol ohlásený v priestoroch úradnej budovy na Vajanského ulici v Trnave nález neznámeho bieleho prášku.

Na mieste zasahujú trnavskí hasiči, polícia a zdravotníci.

Prášok bol podľa informácií portálu trnava-live.sk rozsypaný na jednej z chodieb úradu.


Podozrivú látku hasiči uložili do špeciálnej nádoby


Zásah pred budovou úradu na Vajanského ulici

Hasiči látku zaistili a čakali na príjazd Záchrannej brigády HaZZ v Malackách. Pracovníci brigády dorazili do Trnavy po 9. hodine.

Budova obvodného úradu, v ktorej sídli kataster, školská inšpekcia, úrad pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie a ďalšie, bola viac ako hodinu uzatvorená. Polícia nepúšťala nikoho dnu ani von z budovy. Podozrivú látku odvážajú na rozbor do laboratória Úradu verejného zdravotníctva SR v Bratislave.

V priebehu niekoľkých týždňoch ide už o tretí podobný prípad. V polovici apríla našli obálku s bielym práškom na stavebnej priemyslovke a začiatkom mája na autobusovej stanici v Trnave.

Testy dopadli v oboch prípadoch negatívne a vylúčili prítomnosť nebezpečných látok.

Oficiálne vyjadrenie zastupujúceho hovorcu KR HaZZ v Trnave Martina Fulajtara:

Na ohlasovňu požiarov OR HaZZ v Trnave bol dňa 06.06.2012 o 07.52 hod. nahlásený podozrivý prášok na Katastrálnom úrade v Trnave na Vajanského ulici. Na miesto udalosti bola vyslaná jednotka z OR HaZZ v Trnave s technikou AHZS MB Atego + 4 príslušníci a CAS 8 Iveco Daily + 2 príslušníci. Po príjazde na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že prášok bielej farby sa nachádzal pri automate na kolky na prízemí budovy. Okolie automatu bolo ohraničené strážnou službou a políciou.

Veliteľ zásahu nariadil evakuáciu osôb z priestoru kde sa nachádzal automat. Dvaja príslušníci HaZZ v protichemických oblekoch uzavreli prášok do uzatvárateľného suda a vykonali dezinfekciu roztokom Pedox. Na miesto sa dostavila ZZS, Policajný vyšetrovatelia, doktorka z RUVZ Trnava a príslušníci zo Záchrannej brigády HaZZ v Malackách. Ochranná nádoba s práškom bola odovzdaná príslušníkmi zo ZB HaZZ v Malackách a za policajného sprievodu bola látka prevezená do laboratórií Úradu verejného zdravotníctva do Bratislavy.

Po dohode s doktorkou z RUVZ bola budova sprístupnená verejnosti. Po spísaní potrebných údajov a odovzdaní miesta zásahu sa jednotka vrátila o 10.01 hod. na základňu bez poškodenia hasičskej techniky a zranenia príslušníkov.

Ulož ako PDF
Napísal 6. júna 2012 9:49. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Krimi. RSS 2.0.


INZERCIA

4 komentáre pre “Úradnú budovu na Vajanského uzavreli pre nález bieleho prášku”

 1. 1
  Tomorrow says:

  Za tuto hysteriu okolo kazdeho rosypaneho prasku mozu media.

 2. 2
  pedro says:

  teta upratuvacka nestihla po tete od okenka utret cukor co niesla do kuchynky na ucely konzumacie. netusila ze zanedbanie takej banalnej veci, ako je upratat si to co zaseriem, sposobi take problemy. ale zase ked mozu hasici lietat kazde 2 tyzdne do kamenaca hasit rybniky tak toto je v ramci treningu celkom dobre.
  snad sa jedneho dna biely prasok zbavi svojej zlej povesti a aj cierny sedy a hnedy dostanu rovnaku pozornost.

 3. 3
  5ulo says:

  uz to zacina byt trapne

 4. 4
  Mihoč says:

  Fakt smiešne. J..al by som na taký prášok.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.