reklama

Trnava si v piatok na námestí zatancuje štvorylku s Európou

Mesto Trnava sa v piatok 25. mája o 12. hodine po prvý raz zapojí do projektu European Quadrille Dance Festival (EQDF) – Európskeho tanečného festivalu štvorylky.

Na Trojičnom námestí budú tancovať pod vedením Tanečnej školy Heleny Anthony – Balúnovej štvorylku s francúzskou choreografiou približne štyri stovky trnavských žiakov a študentov v tričkách vo farbách mesta Trnavy.

Do tanca vyzvalo Trnavčanov partnerské Novo mesto v Slovinsku. Súčasne s Trnavčanmi budú na Slovensku tancovať štvorylku aj Banskobystričania, Žilinčania a Košičania. Satelitný signál zabezpečí synchronizovaný štart s ostatnými zapojenými európskymi mestami, hudba bude prenášaná priamo zo slovinského organizátorského mesta Maribor.

Ilustračné foto: TEKO

Štvorylka sa po prvý raz synchrónne tancovala v roku 2002, kedy s myšlienkou spojiť Európu tancom prišli Slovinci, konkrétne prezident Tanečného zväzu Slovinska Rudi Kocbek z mesta Maribor. V roku 2008 sa pridalo aj Slovensko a doteraz štvorylku na verejnom priestranstve tancovali študenti v Košiciach, Prešove, Žiline, Banskej Bystrici a Svidníku.

Každý rok dosiahla účasť na synchronizovanom tancovaní štvorylky nový rekord a zápis do Guinnesovej knihy rekordov pod kategóriou najväčší synchronizovaný tanec. V roku 2011 sa opäť podarilo vytvoriť nový rekord – na festivale sa zúčastnilo 8 krajín, 51 miest a spolu tancovalo 33 202 účastníkov.

PROGRAM:

9.00 – 10.30 – registrácia na radnici, zasadačka na nádvorí radnice, podpisy všetkých tancujúcich, prevzatie tričiek, pokus o zápis do Guinessovej knihy rekordov o najväčší počet tanečníkov tancujúcich, synchrónny tanec štvorylky, počet tanečníkov: 524
9.00 – 9.45 – stredné školy
9.45 – 10.30 – základné školy
10.30 – všetci tanečníci na námestí, inštrukcie ku rozostaveniu štvoríc
11.00 – 11.30 – skúška štvorylky
11.40 – 11.55 – pozdravy medzi mestami, v ktorých sa bude synchrónne tancovať štvorylka
11.55 – 12.00 – príhovor primátora mesta Trnava Ing. Vladimíra Butka
12.00 – 12.05 – synchrónne tancovanie štvorylky (príjem signálu cez satelit zo slovinského rádia)
12.10 – poďakovanie a záver

Tlačová správa mesta Trnava

VIDEO:

Ulož ako PDF
Napísal 23. mája 2012 8:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnava si v piatok na námestí zatancuje štvorylku s Európou”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.