reklama

Trojičné námestie sa zaplnilo vyše poltisíckou žltomodrých tanečníkov štvorylky

Mesto Trnava sa po prvý raz zapojilo do Európskeho tanečného festivalu štvorylky. Na Trojičnom námestí tancovalo 552 žiakov základných a stredných škôl.

Myšlienka zapojiť európske mestá do spoločného synchrónneho tanca štvorylky sa zrodila v hlave prezidenta Tanečného zväzu Slovinska Rudiho Kocbeka Maribora v roku 2002.

Slovensko sa do projektu zapojilo pred piatimi rokmi. Mesto Trnava dnes na diaľku „bojovalo“ s partnerským slovinským Novo mestom. Spoločný hudobný sprievod bol prenášaný satelitom priamo zo slovinského organizátorského mesta Maribor.

Každý rok dosiahla účasť na synchronizovanom tancovaní štvorylky nový rekord a zápis do Guinnesovej knihy rekordov v kategórii najväčší synchronizovaný tanec. V roku 2011 sa opäť podarilo vytvoriť nový rekord – na festivale sa zúčastnilo 8 krajín, 51 miest a spolu tancovalo 33 202 účastníkov.

VIDEO:

Podujatie sme pripravovali v spolupráci s tanečnou školou Heleny Anthony – Balúnovej takmer tri mesiace. Myslím si, že sa nám podarilo vytvoriť zaujímavé podujatie. Odmenou za prácu všetkých zainteresovaných boli úsmevy všetkých viac ako 500 tanečníkov a potlesk prizerajúcich sa ľudí na Trojičnom námestí,“ hodnotila Viera Malatinková z kancelárie trnavského primátora.

Spokojný bol aj primátor Vladimír Butko: „Oceňujem vaše spoločné úsilie a teším sa z toho, že ste sa tu zišli v takom veľkom počte. Držím všetkým palce, nech sa vám dobre tancuje,“ zaželal mladým tanečníkom krátko pred začiatkom približne šesťminútového výkonu. „Páčilo sa mi to, bolo to výborné,“ konštatoval na záver.

Na Slovensku okrem Trnavy tancovali štvorylku aj v centrách Banskej Bystrice, Žiliny a Košíc.

KDE VŠADE TANCOVALI:

Slovensko: Košice, Banská Bystrica, Žilina a Trnava
Česká Republika: Karlovy Vary, České Budějovice, Volary, Vimperk
Macedónsko: Negotino
Maďarsko: Szombathely
Bosna a Hercegovina: Mostar
Srbsko: Kraljevo, Jagodina, Zrenjanin, Vrnačka Banja, Paračin, Trstenik, Pančevo, Zaječar, Požega, Negotin, Novi Varoš, Varvarinu, Gornji Milanovac, Čuprija
Slovinsko: Maribor, Murska Sobota, Koper, Kranj, Novo mesto, Velenje, Sl. Gradec, Ajdovščina, Lendava, Ptuj, Ljutomer, Črnomelj, Trbovlje, Sl. Bistrica, Sl. Konjice, Sevnica, Kočevje, Sežana, Litija

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 25. mája 2012 14:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.