reklama

Výstupy na veže, koncerty či odhalené tajomné krypty a zákutia – aj taká bude Noc kostolov

Zvonenie zvonov na dvanástich kostoloch v Trnave oznámi v piatok 1. júna o 18. hodine začiatok Noci kostolov 2012.

Trnavčania aj návštevníci mesta môžu využiť príležitosť navštíviť aj doteraz nepoznané zákutia trnavských chrámov.


Hrobka rodiny donátora mesta palatína Esterházyho uložená v krypte pod Katedrálou

Medzi najatraktívnejšie lákadlá budú iste patriť výstupy vo veží Baziliky sv. Mikuláša a evanjelického kostola. Z výšok veží sa návštevníci presunú aj do sprístupnených krýpt. Otvorené budú tajomné podzemné priestory v Bazilike sv. Mikuláša a Katedrále sv. Jána Krstiteľa.

Katedrála ponúkne aj sériu prednášok o vynovenom interiéri kostola. V hrubom kostole vystúpi o 21. hodine tam vystúpi kapela hrajúca židovskú hudbu Pressburger Klezmer Band, vo františkánskom kostole zaspieva známe zoskupenie Close Harmony Friends od 21.30 hodiny. U evanjelikov sa predstavia obľúbení speváci zo skupiny Fragile so začiatkom o 21. hodine.

Kostol na Kopánke privíta aj tento rok známeho kňaza Maroša Kuffu, ktorý bude rozprávať o svojich aktivitách – už roky sa venuje alkoholikom a narkomanom, ktorým pomáha vrátiť sa k šťastnému životu.


O rekonštrukcii interiérov Katedrály sv. Jána Krstiteľa sa môžete počas Noci kostolov dozvedieť viac

V Kostole sv. Heleny vystúpi o 18. hodine známy spisovateľ Daniel Hevier a hovoriť bude nielen o svojom vzťahu k Bohu, jezuitský kostol ponúkne hneď tri hudobné lahôdky: zbor Cantica sacra Tyrnaviae sa predstaví o 19.40, od 21.15 hodiny zahrá JMJ Trio, napokon od 23. hodiny vystúpi zoskupenie H Projekt.

Kompletný program nájdete na www.nockostolov.sk.

K podujatiu sa v okolí Trnavy pripojí ďalších 16 kostolov. Aj v Brestovanoch a Dolnej Krupej pripravili pre návštevníkov výstup do veže miestneho kostola. Na témy veštenie a horoskopy sa bude hovoriť s miestnym dekanom v Smoleniciach. Koncert dychovej hudby Suchovanka zasa zaznie v kostole v Suchej nad Parnou.

Väčšina kostolov bude sprístupnená až do polnoci.

Ulož ako PDF
Napísal 30. mája 2012 9:39. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.