reklama

Brány kostolov sa otvorili dokorán, opäť prišli tisíce ľudí

Večerné ulice Trnavy sa premenili na pulzujúcu promenádu. Tisíce obyvateľov aj návštevníkov mesta si ani v tomto roku nenechali ujsť príležitosť nahliadnuť do zákutí dvanástich svätostánkov na území mesta, ktoré sa k pridali k Noci kostolov.

Podujatie zorganizoval Arcibiskupský úrad v Trnave. Na celom Slovensku otvorilo brány pre verejnosť 185 kostolov.

Najväčší záujem bol podľa očakávania o výstupy na veže a prehliadku krýpt. Tajomné podzemné priestory sprístupnila Katedrála sv. Jána Krstiteľa a Bazilika sv. Mikuláša. Pohľad na večernú Trnavu z veží mohli využiť návštevníci Evanjelického kostola a Baziliky sv. Mikuláša.


Krypta pod Bazilikou sv. Mikuláša

Záujem o krypty aj výstup do veží bol obrovský, na vstup sa čakalo v priemere desiatky minút.

Boli sme v Trnave aj pred rokom, ale stihli sme si pozrieť len asi polovici toho, čo sme si naplánovali. Preto sme sa tento rok vrátili a dobehneme zameškané,“ prehodili starší manželia z Nového Mesto nad Váhom vytrvalo čakajúc v dlhom rade pred kryptou v Katedrále sv. Jána Krstiteľa.

Veľký ohlas medzi návštevníkmi zaznamenali aj sprievodné kultúrne vystúpenia. Skandovaný potlesk si vyslúžil Pressburger Klezmer Band v bazilike, skupina Fragile zaplnila do posledného miestečka Evanjelický kostol a odchádzala s ováciami.

Kapela Komajota v bazilike, Close Harmony Friends u františkánov, H Projekt či JMJ Trio u jezuitov, a mnohí ďalší, obohatili návštevníkom Noc kostolov aj po hudobnej stránke.

Pred rokom takmer rozohnala akciu silná búrka a prietrž mračien, v piatok 1. júna sa obavy z počasia nenaplnili. Večerná dažďová prehánka priebeh Noci kostolov nijako nenarušila.

FOTOGALÉRIA:

Ulož ako PDF
Napísal 2. júna 2012 10:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Brány kostolov sa otvorili dokorán, opäť prišli tisíce ľudí”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.