reklama

Prvý prieskum: vďaka obchvatu je v trnavských uliciach o polovicu menej nákladných áut

Po otvorení severného obchvatu ubudla na trnavských cestách najmenej polovica nákladných vozidiel.

Vyplýva to z rýchleho prieskumu, ktorý sa uskutočnil v pondelok 25. júna. Počítanie dopravnej zaťaženosti realizovalo mesto Trnava počas jednej hodiny v spolupráci s prevádzkovateľom detektorov dopravy umiestnených na lampách verejného osvetlenia v trnavských uliciach.

Pre porovnanie dát slúžili údaje z pondelka 18. mája a rovnakého dňa o týždeň neskôr, čo bol tretí pracovný deň od spustenia obchvatu v celej jeho dĺžke.

Tie čísla sú pomerne zaujímavé. Vyplýva z nich, že ulicami mesta prechádzalo po spustení obchvatu približne o polovicu nákladných vozidiel menej ako predtým. V reálnych číslach ide o pokles z približne 300 na 150 nákladiakov za jednu hodinu,” informoval primátor Vladimír Butko.


Severný obchvat mesta Trnava otvorili 21. júna 2012

Nižšie hodnoty napočítali snímače dopravy aj v počte osobných automobilov, tie však primátor nekonkretizoval. “Išlo o pokles, nebol však tak výrazný ako pri nákladných autách,” doplnil.

Vedúci odboru dopravy na mestskom úrade Marián Novák pripomenul, že postupom času je možné očakávať vďaka obchvatu ďalšie znižovanie počtu osobných aj nákladných automobilov v uliciach mesta.

Na komplexné hodnotenie je zatiaľ priskoro. Mnohí vodiči si ešte nezvykli, že obchvat už funguje,” poznamenal.

S dátami ukladanými na servery prostredníctvom detektorov bude mesto pracovať aj v budúcnosti.

V súvislosti so spustením obchvatu ohlásila polícia intenzívnejšiu kontrolu vodičov nákladiakov v uliciach mesta. Polícia upozorňuje vodičov nákladných vozidiel nad 3,5 tony, že pokiaľ nezabezpečujú dopravnú obsluhu v meste, musia použiť obchvat.

Dopravné prieskumy z ostatných rokov ukázali, že po Rybníkovej a Trstínskej ulici jazdilo denne v priemere približne 24-tisíc áut.

Ulož ako PDF
Napísal 27. júna 2012 18:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

pre “Prvý prieskum: vďaka obchvatu je v trnavských uliciach o polovicu menej nákladných áut”

 1. 1
  Rišo says:

  zabudli však dodat, ze hned za dialnicou sa obchvat preraba a su tam neskutocne kolony kamionov…tomu sa hovori prave nacasovanie…jednu cast pustit a druhu prerabat…rozum a logika ma nejako v tomto meste opusta… co uz…

  • 1.1
   momo says:

   oni tie kamióny by tadiaľ išli ak či tak … po starom mal tranzit trasu cez kríček vodaren a tadial na obchvat .
   Takto sa dočasne presunuli kolony z mesta von a snad keď dokončia aj starú časť obchvatu tak to bude dobre .

 2. 2
  vlaDyka says:

  Skutočne ukážkový prejav toho, ako zakázať dopravnou značkou prejazd, k tomu to nechať políciou kontrolovať (radšej ani nekomentujem prečo iba toto) a potom si urobiť štatistiku o koooľko menej nákladných áut jazdí mestom.
  To si môžu rovno napr. hasiči zapaľovať nejaké tie chajdy a vykazovať štatisticky nárast výjazdov a zásahov. Ale nch úrady zatvoria na mesiac svoje kancle a štatisticky vykážu zníženie ich využívania a zvýšenie percenta vybavenia ich práce…. alebo to len mne sa to zdá nejaké prichytené za vlasy ? Mne stále pod oknami jazdia kamióny a v noci kombajny.
  A áno, Rybníkova, Hospodáska a Trstínska sú stále v rovnakej zápche ako doteraz.

  • 2.1
   momo says:

   no neviem ,ja mam s Trstínskej celkom iný dojem tam je to sto a jedno . Teda aspon pred kruhakom od Senice . A vlastne dnes som išiel po rybnikovej tam to bolo tiež podstatne volnejšie , ako obvykle.

  • 2.2
   Roman says:

   presne tak, Trstínska je večer a v noci jeden des. V zime si človek zatvorí okno, ale teraz, keď je teplejšie, ľudia zvyknú aj vetrať. A brzdiace resp. rozbiehajúce sa kamióny sú v noci fakt príjemné. Protihluková bariéra je len vzdialeným snom na tejto ulici. Tak ale páni z vedenia tu nebývajú, takže štatisticky je všetko v poriadku.

 3. 3
  Petra says:

  NO skoda len že ludia zo Slnečnej ulice vôbec nepocítili spustenie obchvatu moc smutne :(

Pre písanie komentárov musíte byť prihlásený Login

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.