reklama

Prvý prieskum: vďaka obchvatu je v trnavských uliciach o polovicu menej nákladných áut

Po otvorení severného obchvatu ubudla na trnavských cestách najmenej polovica nákladných vozidiel.

Vyplýva to z rýchleho prieskumu, ktorý sa uskutočnil v pondelok 25. júna. Počítanie dopravnej zaťaženosti realizovalo mesto Trnava počas jednej hodiny v spolupráci s prevádzkovateľom detektorov dopravy umiestnených na lampách verejného osvetlenia v trnavských uliciach.

Pre porovnanie dát slúžili údaje z pondelka 18. mája a rovnakého dňa o týždeň neskôr, čo bol tretí pracovný deň od spustenia obchvatu v celej jeho dĺžke.

Tie čísla sú pomerne zaujímavé. Vyplýva z nich, že ulicami mesta prechádzalo po spustení obchvatu približne o polovicu nákladných vozidiel menej ako predtým. V reálnych číslach ide o pokles z približne 300 na 150 nákladiakov za jednu hodinu,“ informoval primátor Vladimír Butko.


Severný obchvat mesta Trnava otvorili 21. júna 2012

Nižšie hodnoty napočítali snímače dopravy aj v počte osobných automobilov, tie však primátor nekonkretizoval. „Išlo o pokles, nebol však tak výrazný ako pri nákladných autách,“ doplnil.

Vedúci odboru dopravy na mestskom úrade Marián Novák pripomenul, že postupom času je možné očakávať vďaka obchvatu ďalšie znižovanie počtu osobných aj nákladných automobilov v uliciach mesta.

Na komplexné hodnotenie je zatiaľ priskoro. Mnohí vodiči si ešte nezvykli, že obchvat už funguje,“ poznamenal.

S dátami ukladanými na servery prostredníctvom detektorov bude mesto pracovať aj v budúcnosti.

V súvislosti so spustením obchvatu ohlásila polícia intenzívnejšiu kontrolu vodičov nákladiakov v uliciach mesta. Polícia upozorňuje vodičov nákladných vozidiel nad 3,5 tony, že pokiaľ nezabezpečujú dopravnú obsluhu v meste, musia použiť obchvat.

Dopravné prieskumy z ostatných rokov ukázali, že po Rybníkovej a Trstínskej ulici jazdilo denne v priemere približne 24-tisíc áut.

Ulož ako PDF
Napísal 27. júna 2012 18:29. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Prvý prieskum: vďaka obchvatu je v trnavských uliciach o polovicu menej nákladných áut”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.