reklama

Trnavskí cestári plánujú kúpiť 34 nových nákladných áut

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) vyhlásil prostredníctvom svojej organizácie Trnavská cestná spoločnosť (predtým Správa a údržba ciest TTSK) tender na dodávku 34 nákladných áut s príslušenstvom. Prioritou nových vozidel bude zimná, ale aj letná údržba ciest v trnavskom regióne.

Trnavská cestná spoločnosť uzavrie ponuky od uchádzačov vo verejnej súťaži 16. decembra 2019.

Predpokladaná hodnota zákazky, vďaka ktorej dôjde k výraznej modernizácii vozového parku, je takmer 9,6 milióna eur s DPH.

Ilustračné foto

Nákup nových nákladných vozidiel pre cestárov avizoval na začiatku roka 2019 aj župan Jozef Viskupič. Ako vtedy poznamenal pre trnava-live.sk, nákup vozidiel a príslušnej techniky bude kraj hradiť z vlastných, resp. úverových zdrojov.

Predmetom verejnej súťaže je dodávka 34 kusov nákladných vozidiel s pohonom 4×4 pre údržbu ciest vrátane úpravy podvozkov pre výmenné nadstavby.

Súčasťou tendra je aj 34 sypacích výmenných nadstavieb, rovnaký počet predných radlíc, 10 sklápacích výmenných nadstavieb, 9 zametacích nadstavieb, 12 kusov vysprávkových súprav a 10 nadstavieb na prevoz obaľovanej zmesi.

Vozidlá tak budú cestári využívať nielen na zimnú údržbu, ale aj na rôzne ďalšie činnosti spojené so správou a údržbou cestnej siete.

Verejná obchodná súťaž prebehne formou elektronickej aukcie. Lehota na dodanie nových strojov je predbezne stanovená na 9 mesiacov od podpisu zmluvy s prípadným víťazným uchádzačom.

Trnavská cestná spoločnosť (TCS) v rámci avizovanej celkovej obnovy zastaranej techniky pripravuje v krátkej dobe ďalšie súťaže na ostatné časti technického vybavenia.

Cieľom je, aby jednotlivé časti technicky súviseli a dávali logiku v rámci verejného obstarávania. Aktuálne vyhlásená súťaž je prvou v rámci komplexnej obnovy techniky, informovala TCS prostredníctvom tlačovej agentúry TASR.

Ulož ako PDF
Napísal 20. novembra 2019 11:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

9 komentárov pre “Trnavskí cestári plánujú kúpiť 34 nových nákladných áut”

 1. 1
  J Bolerovic says:

  Tak preto chce policajtov syn Bročka zvýšiť dane na 3 x násobok, už nevie čo nakupovať, od podnikateľov jemu spriaznených ..Už tak na malé mesto ako je Trnava je to šialená investícia.

 2. 2
  kačica says:

  Kľud priatelia chyba je v nadpise. Novinárska kačica.
  Správne má byť … plánujú kúpiť 34 nových bicyklov …
  A všetci budú šťastní

 3. 3
  Will says:

  TrnaVSKí CESTáTI Sú NA ZIMU PRIPRAVENí ….KúPILI SI ZIMNé BUNDY !!! :o)

 4. 4
  NWT ponúka says:

  Enviel – komunálny úžitkový automobil na elektrický pohon aj zo snehovou radlicou či sypačom

  https://enviel.cz/

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.