reklama

Trnavská cestná spoločnosť zrušila pre nejasnosti počas online aukcie tender na nákup 34 nákladných áut

Trnavská cestná spoločnosť zrušila pre technické problémy počas online aukcie verejnú súťaž na nákup 34 nákladných áut a technického príslušenstva pre zimnú aj letnú údržbu ciest v predpokladanej cene 9,6 milióna eur s DPH. Vyhlásia nové obstarávanie.

TCS je spoločnosť zriadená Trnavským samosprávnym krajom za účelom nákupu mechanizácie pre správu a údržbu ciest v majetku Trnavského samosprávneho kraja a v správe organziácie Správa a údržba ciest Trnavského samsosprávneho kraja.

Zrušenie tendra na nákup vozidiel a ďalšieho príslušenstva vyhláseného v novembri minulého roka zverejnila Trnavská cestná spoločnosť (TCS) prostredníctvom vestníka Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) 3. apríla 2020.

„Verejný obstarávateľ ruší predmetné verejné obstarávanie v zmysle zákona o verejnom obstarávaní, nakoľko sa v jeho priebehu vyskytli závažné pochybnosti o riadnom a nerušenom priebehu elektronickej aukcie, ktoré nie je objektívne možné zo strany verejného obstarávateľa rozptýliť. Tieto sú dôvodom hodným osobitného zreteľa, pre ktorý nemožno od verejného obstarávateľa požadovať, aby vo verejnom obstarávaní pokračoval,“ uvádza sa vo vestníku ÚVO.

Ilustračné foto

Ako ďalej vysvetľuje komentár k priebehu aukcie, „verejný obstarávateľ sa tak rozhodol po dôkladnom zvážení všetkých faktov v záujme zachovania princípov verejného obstarávania a to princípu rovnakého zaobchádzania, princípu nediskriminácie hospodárskych subjektov a najmä princípu transparentnosti pre účely rozptýlenia akýchkoľvek pochybností o korektnom priebehu elektronickej aukcie, osobitne aj s ohľadom na skutočnosť, že aukčný poriadok pre takýto prípad neupravuje možnosť, či povinnosť elektronickú aukciu opakovať“.

Do súťaže prostredníctvom elektronickej aukcie sa prihlásili tri firmy. Ako vyplýva zo zápisnice z vyhodnotenia ponúk, dvaja z uchádzačov neskôr informovali hodnotiacu komisiu o technických problémoch, ktoré sa vyskytli počas online aukcie.

Prejavovali sa zmrazením a nečinnosťou systému a nemožnosťou predložiť ďalšiu cenovú ponuku.

„V situácii kedy, verejný obstarávateľ disponuje rozporuplnými tvrdeniami a závermi od zamestnanca Úradu pre verejné obstarávanie na strane jednej, a nezávisle od seba od dvoch rôznych uchádzačov v predmetnom verejnom obstarávaní na strane druhej, sa javí osobitne v záujme zachovania princípu rovnakého zaobchádzania, princípu nediskriminácie hospodárskych subjektov a najmä princípu transparentnosti pre účely rozptýlenia akýchkoľvek pochybností o korektnom priebehu elektronickej aukcie ako nevyhnutné, potrebné a spravodlivé, aby došlo k zrušeniu predmetného verejného obstarávania, osobitne aj s ohľadom na skutočnosť, že aukčný poriadok pre takýto prípad neupravuje možnosť, či povinnosť aukciu opakovať.
Verejný obstarávateľ sa tiež dôvodne nazdáva, že ak skutočne došlo k výpadku, resp. akejkoľvek chybe systému, cez ktorý bola e-aukcia realizovaná, a ktorý nebol spôsobený zavinením jednotlivých uchádzačov, resp. boli mimo kontroly verejného obstarávateľa aj uchádzačov mohlo by to mať zásadný vplyv na výsledok verejného obstarávania a narušiť v konečnom dôsledku tiež princíp hospodárnosti a efektívnosti. Ak by sa totiž vyššie uvedené problémy počas elektronickej aukcie nevyskytli, verejný obstarávateľ by mohol získať výrazne výhodnejšiu ponuku od uchádzačov, čo by mohlo mať priamy dopad na výsledok predmetného vereného obstarávania,“
konštatuje komisia na vyhodnotenie ponúk v zápisnici z elektronickej aukcie.

Tri predložené ponuky uchádzačov boli v intervale od 7,61 do 7,88 milóna eur s DPH. Predpokladaná hodnota zákazky bola stanovená na takmer 9,6 milióna eur s DPH.

Opätovné zadanie zákazky bude predmetom vyhlásenia nového verejného obstarávania.

Predmetom verejnej súťaže je dodávka 34 kusov nákladných vozidiel s pohonom 4×4 pre údržbu ciest vrátane úpravy podvozkov pre výmenné nadstavby.

Súčasťou tendra je aj 34 sypacích výmenných nadstavieb, rovnaký počet predných radlíc, 10 sklápacích výmenných nadstavieb, 9 zametacích nadstavieb, 12 kusov vysprávkových súprav a 10 nadstavieb na prevoz obaľovanej zmesi.

Vozidlá tak budú cestári využívať nielen na zimnú údržbu, ale aj na rôzne ďalšie činnosti spojené so správou a údržbou cestnej siete.

Ulož ako PDF
Napísal 3. apríla 2020 10:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.