reklama

Trnavský kraj pokračuje v prerušenej súťaži na dodávateľa nových sypačov

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) pokračuje vo verejnej súťaži na radikálnu obmenu vozového parku určeného na údržbu ciest. Ako sme informovali v apríli tohto roka, Trnavská cestná spoločnosť, organizácia zriadená TTSK, zrušila pre technické problémy počas online aukcie verejnú súťaž na nákup 34 nákladných áut a technického príslušenstva pre zimnú aj letnú údržbu ciest v predpokladanej cene 9,6 milióna eur s DPH.

Momentálne využívaná technika podľa slov župana Jozefa Viskupiča nevyhovuje potrebám 21. storočia – je zastaraná a neefektívna. „Z tohto dôvodu je TTSK dokonca nútený si niekoľko moderných vozidiel každoročne prenajímať od externých subjektov, čo po nákupe nových vozidiel už nebude potrebné,“ pripomenul.

Verejnú súťaž na nákup 34 kusov nákladných vozidiel s pohonom 4×4 pre údržbu ciest vrátane úpravy podvozkov pre výmenné nadstavby, 34 sypacích výmenných nadstavieb, rovnaký počet predných radlíc, 10 sklápacích výmenných nadstavieb, 9 zametacích nadstavieb, 12 kusov vysprávkových súprav a 10 nadstavieb na prevoz obaľovanej zmesi vyhlásili v novembri 2019.

Ilustračné foto

Pre „závažné pochybnosti o riadnom a nerušenom priebehu elektronickej aukcie“, do ktorej sa prihlásili tri firmy, prebiehajúcu súťaž v apríli 2020 zrušili.

Ako vyplýva zo zápisnice z vyhodnotenia ponúk, dvaja z uchádzačov neskôr informovali hodnotiacu komisiu o technických problémoch, ktoré sa vyskytli počas online aukcie.

Prejavovali sa zmrazením a nečinnosťou systému a nemožnosťou predložiť ďalšiu cenovú ponuku.

Cieľom tejto komplexnej obmeny je predovšetkým výrazne skrátiť reakčný čas nasadenia techniky pri situáciách ako je námraza alebo sneh na ceste. Nové vozidlá budú navyše ekologickejšie a hospodárnejšie s posypovým materiálom.

„Najstaršie vozidlo súčasného vozového parku má 51 rokov. Na tak starej technike jednoducho nie je možné včas reagovať. Ak sneh alebo námraza nemá vždy cestárov prekvapiť, tak výmena 40 a 50-ročných vozidiel musí nastať. Chceme dať zamestnancom našej správy ciest k dispozícii vozidlá, vďaka ktorým dokážu mimoriadne situácie na cestách zvládať rýchlejšie a kvalitnejšie. Tým zároveň výrazne prispejeme k zlepšeniu bezpečnosti na cestách,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič.

Ako doplnil, Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO) potvrdil, že súťaž splnila prísne kritériá transparentnosti.

„So všetkými výhradami sa TTSK snažil v rámci svojich možností priebežne vysporiadať. Ambíciou TTSK bolo získať nové sypače za čo najlepšiu cenu, na základe čoho sa súťaž realizovala aj cez elektronickú aukciu. Proces elektronickej aukcie priamo riadil ÚVO ako prevádzkovateľ systému EVO a župa nemala možnosť akokoľvek zasiahnuť do jej priebehu,“ konštatuje TTSK.

Ulož ako PDF
Napísal 26. júna 2020 9:22. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnavský kraj pokračuje v prerušenej súťaži na dodávateľa nových sypačov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.