reklama

Trnavskí cestári budú mať po traktoroch a nákladiakoch aj nové dodávky

Správa a údržba ciest Trnavského samosprávneho kraja (SÚC TTSK) pokračuje s obmenou a modernizáciou vozového parku. Na základe kúpnej zmluvy s úspešným uchádzačom vo verejnej súťaži získajú trnavskí cestári 17 dodávkových automobilov v celkovej hodnote 593-tisíc eur s DPH.

Nové dodávky obstarala prostredníctvom tendra Trnavská cestná spoločnosť, organizácia zriadená Trnavským samosprávnym krajom za účelom nákupu mechanizácie pre Správu a údržbu ciest. Zmluvu podpísali v prvej polovici novembra 2020.

Vozidlá majú byť dodané najneskôr do piatich mesiacov od podpísania zmluvy, teda najneskôr na jar 2021. Dodávateľom vozidiel bude spoločnosť Szilcar Partners, ktorá je autorizovaným predajcom značky Ford v Slovenskej republike.

Ilustračné foto: SÚC TTSK

Do vozového parku SÚC TTSK pribudne 12 dodávkových sedemmiestnych automobilov do 3,5 tony, s valníkom, pevnou nadstavbou, majákom a smerovou svetelnou šípkou nad zadnou stenou nadstavby, tri dodávky Van s kapacitou 7 miest určené prevažne na prepravu zamestnancov, prepravu náradia, diagnostickej a opravárenskej techniky, ako aj 2 kusy vozidiel s kapacitou troch miest v prevedení Van, ktoré budú využívané prevažne ako vozidlá na prepravu pracovných čiat a ako sprievodné vozidlá pre značkársku čatu vodorovného dopravného značenia.

Všetky vozidlá budú dodané v oranžovom farebnom prevedení, poháňať ich bude naftový motor s výkonom 96 kW (130 koní).

Trnavský samosprávny kraj vysúťažil v roku 2020 formou dvoch elektronických aukcií dodávateľa novej techniky, ktorá postupne vymení zastaralú a neefektívnu techniku určenú na údržbu ciest, ako aj na rôzne ďalšie činnosti spojené so správou a údržbou cestnej siete.

Obe súťaže na nákladné autá aj traktory prebiehali formou elektronickej aukcie, celková hodnota zákaziek dosiahla v elektronickej aukcii takmer 10,8 milióna eur s DPH.

Vozový park určený pre správu a údržbu ciest v Trnavskom samosprávnom kraji obnoví župa prostredníctvom 34 kusov nákladných vozidiel s pohonom 4×4 pre údržbu ciest vrátane úpravy podvozkov pre výmenné nadstavby, 34 sypacích výmenných nadstavieb, rovnaký počet predných radlíc, 10 sklápacích výmenných nadstavieb, 9 zametacích nadstavieb, 12 kusov vysprávkových súprav a 10 nadstavieb na prevoz obaľovanej zmesi za cenu 7,6 milióna eur s DPH.

Župa v druhej súťaži obstarala 20 kusov traktorov, 20 priekopových ramien s kosačkou, 8 závesných radlíc za traktor, 12 kusov traktorových čelných nakladačov, 8 šípových radlíc pred traktor, 12 podzvodidlových kosačiek, 12 čističov priekop k traktoru, 12 agresívnych kief k traktoru, 12 kusov orezávačov vegetácie, 2 štiepkovače za traktor, 3 kusy lesných fréz za traktor, 4 kusy fréz na pne za traktor a 4 frézy na zrezávanie krajníc s dopravníkom za cenu 3,17 milióna eur s DPH.

Cieľom tejto komplexnej obmeny je predovšetkým výrazne skrátiť reakčný čas nasadenia techniky pri situáciách ako je námraza alebo sneh na ceste. Nové vozidlá budú ekologickejšie a hospodárnejšie s posypovým materiálom.


Cestári budú jazdiť na oranžových Fordoch Transit v troch rôznych prevedeniach

Ilustračné foto: Ford

Ulož ako PDF
Napísal 18. novembra 2020 12:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.