reklama

Na troch výpadovkách z mesta platí po novom sedemdesiatka

Na troch výpadovkách v meste Trnava zrušil dopravný inšpektorát maximálne povolenú päťdesiatkilometrovú rýchlosť.

Dopravná polícia schválila zvýšenie najvyššej rýchlosti na Kamennej ceste, na Modranskej v smere na Ružindol a tiež na výpadovke smere na Suchú nad Parnou.

Na všetkých úsekoch môžu vodiči jazdiť po novom až 70 – kilometrovou rýchlosťou.

Ministerstvo vnútra zverejnilo zámer zvyšovania maximálne povolených rýchlostí na vybraných výpadovkách po celom Slovensku pred letnou motoristickou sezónou, po prvý raz sa na túto tému začalo hovoriť už v roku 2009. Odvtedy prišlo k úpravám na desiatkach úsekov v rámci Slovenska.


Kamenná cesta


Modranská v smere Ružindol


Výpadovka na Suchú nad Parnou

Minister Kaliňák poznamenal, že päťdesiatka je často príčinou zhoršenej plynulosti dopravy. Aj preto ministerstvo oslovilo mestá, obce, správcom komunikácií a dopravné inšpektoráty v snahe určiť úseky, na ktorých by bolo vhodné zavedenie vyššej povolenej rýchlosti.

Vybrané úseky so zvýšenou rýchlosťou podľa ministerstva nijako neovplynia chodcov či cyklistov, pretože vo všetkých prípadoch podľa neho ide o miesta, kde sa chodci vyskytujú len málo, alebo majú na pohyb vyčlenený osobitný priestor.

Podľa odborníkov táto úprava prispeje k plynulosti premávky, a zároveň k lepšej akceptovateľnosti predpisov zo strany vodičov.

Ulož ako PDF
Napísal 7. októbra 2012 11:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na troch výpadovkách z mesta platí po novom sedemdesiatka”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.