reklama

Na zápas do Trnavy sa chystajú poľskí chuligáni, klub zdvojnásobí počet usporiadateľov

V sobotu pokračuje po reprezentačnej prestávke Corgoň liga 13. kolom. FC Spartak Trnava hrá o 17.30 h na Štadióne Antona Malatinského šláger s majstrovskou Žilinou.

Zápas bude pútať nielen na ihrisku, ale aj vo fanúšikovskej obci.

Pozornosť však viac vzbudzuje žilinská strana. Trnavský klub dostal od MŠK oficiálny list, kde sa uvádza, že okrem oficiálneho fanklubu Žiliny sa na zápas sa chystajú aj ďalšia skupina, dokonca posilnená o fanúšikov z Poľska, reportuje PR a eventový manažér klubu Marek Ondrejka.

Vlastným šetrením, ako aj v spolupráci s políciou, sa nám podarilo zistiť, že na stretnutie plánujú vycestovať členovia OZ Žilinskí fanatici spolu s poľskými fanúšikmi klubu Góral Żywiec v počte cca 100 – 150 osôb, s cieľom páchať násilnosti a výtržnosti v meste, ako aj na štadióne,“ stojí okrem iného v liste od MŠK Žilina.

ILUSTRAČNÉ FOTO

Kluby sa aj z tohto dôvodu dohodli, že vstupenky pre fanúšikov hostí sa budú predávať iba v Žiline a to len registrovaným priaznivcom oficiálneho fanklubu.

U nás zostanú pokladne zatvorené, do hosťujúceho sektora sa dostanú iba priaznivci, ktorí si zakúpia vstupenku v Žiline na meno. Ak by sa snažili na štadión dostať ďalší priaznivci Žiliny, musia počítať s tým, že im náš klub lístky nepredá. Týmto opatrením chceme predísť tomu, aby sa do areálu infiltrovali osoby, ktoré považuje za nebezpečné dokonca ich vlastný klub. Nie je tajnosťou, že sme list postúpili polícii, ktorá je informovaná o príchode týchto fanúšikov a prípad prebral odbor extrémizmu a diváckeho násilia,“ povedal M. Ondrejka.

Klub považuje zápas za rizikový, preto posilnil usporiadateľskú službu na dvojnásobok.

Počet sme zvýšili nielen kvôli Žilinčanom, ale aj pre udalosti, ktoré sa okolo Spartak odohrali v poslednom období,“ dodal trnavský manažér pre komunikáciu.

Ulož ako PDF
Napísal 18. októbra 2012 11:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na zápas do Trnavy sa chystajú poľskí chuligáni, klub zdvojnásobí počet usporiadateľov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.