reklama

Hasiči absolvovali veľké taktické cvičenie zamerané na likvidáciu lesného požiaru

Desiatky hasičov z Trnavského a Bratislavského kraja s nasadením veľkého počtu techniky a zameraním na likvidáciu lesného požiaru sa uskutočnilo v sobotu 27. októbra v lokalite vojenského výcvikového priestoru Záhorie.

Cvičenia sa v ťažko prístupnom teréne zúčastnili aj členovia Dobrovoľného hasičského združenia Pole so sídlom na Farárskom pri Trnave, pozvaní boli tiež dobrovoľní hasiči a členovia závodných zborov z Českej republiky.

Účasťou prispel aj špeciálny slovensko-rakúsky podporný modul Samaritánov s poľnou kuchyňou a zázemím pre zasahujúce jednotky.

Organizáciu a priebeh cvičenia veľkého rozsahu pozitívne zhodnotili priamo na mieste aj minister vnútra Róbert Kaliňák a prezident HaZZ Alexander Nejedlý.

VIDEO (RescueOnline.sk):

Okrem bežnej hasičskej techniky sa do cvičenia a boja s lesným požiarom zapojili aj špeciálne vozidlá ako sú vyslobodzovací tank, vyslobodzovacie bojové vozidlo pechoty či upravené hasičské štvorkolky.

Celkovo bolo nasadených 23 kusov techniky a takmer 70 profesionálnych hasičov a členov obecných a dobrovoľných hasičských zborov.

FOTOGALÉRIA HaZZ:Ulož ako PDF
Napísal 29. októbra 2012 10:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.