reklama

Hasiči absolvovali vlani najviac výjazdov od roku 2003

Hasiči v pôsobnosti krajského riaditeľstva v Trnave zasahovali v roku 2010 pri 2652 udalostiach. Ide o najvyššie číslo za posledných sedem rokov. Z celkového počtu udalostí zaznamenali vlani hasiči v Trnavskom kraji najviac výjazdov k požiarom – 941. Na ďalších priečkach sa umiestnili technické zásahy – 820, dopravné nehody – 800 a ekologické zásahy – 39. V roku 2010 absolvovali aj 52 výjazdov k planým poplachom.
Štatistiku zásahovej činnosti a požiarovosti za minulý rok predstavilo vedenie Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Trnave.

V porovnaní s rokom 2009  vzrástol počet výjazdov o 169. Počet požiarov k požiarom sa znížil o 184, technických zásahov bolo viac o 276 a výjazdov k nehodám pribudlo 120. Ekologických zásahov bolo vlani v porovnaní s rokom 2009 menej o 26.

Najväčší požiar v okrese Trnava vypukol 29. júna v areáli bývalých TAZ a spôsobil škody za 6 mil. eur

„Na území Trnavského kraja sme zaznamenali historicky najvyššie materiálne škody spôsobené požiarmi. Tento ukazovateľ ide na vrub dvom veľkým požiarom v Piešťanoch a v Trnave, kde vznikli materiálne škody najmenej za 9,5 milióna eur. Pritom v rámci celého kraja spôsobili všetky ostatné požiare materiálne škody vo výške približne 6 miliónov eur,“ uviedol riaditeľ KR HaZZ Vladimír Mrva.
Len pripomíname, že koncom júna zničil oheň výrobné priestory zahraničnej firmy v areáli bývalých TAZ, v auguste pohltil veľký požiar polyfunkčný objekt s obchodmi a bytmi v Piešťanoch.

Na následky požiarov zahynuli v Trnavskom kraji traja ľudia, dvadsaťtri utrpelo zranenia. Hasiči zachránili životy 47 osobám. Počas celého roka utrpel zranenia, ktoré si vyžiadali práceneschopnosť iba jediný pracovník hasičského zboru.

Najviac požiarov vzniklo v bytoch a domoch, oblasti nakladania s odpadmi a v cestnej doprave. Najčastejšou príčinou vzniku požiaru bola nedbalosť a neopatrnosť. Typickými dôvodmi pre vznik požiaru zostáva manipulácia s otvoreným ohňom, fajčenie či vypaľovanie tráv a suchých porastov.

Predstavitelia KR HaZZ v Trnave na tlačovej besede, krajský riaditeľ V. Mrva na snímke tretí sprava

Pre úmyselné zapálenie zaznamenali štatistiky na území Trnavského kraja v roku 2010 vznik 151 požiarov, vyčíslené škody dosiahli 1,03 milióna eur.

V okrese Trnava vzniklo vlani 269 požiarov s materiálnymi škodami vo výške 6,6 milióna eur. Oheň si v minulom roku nevyžiadal žiadnu ľudskú obeť, zranilo sa päť osôb.
NAJ zásahy OR HaZZ v Trnave v roku 2010:
Najväčšie množstvo techniky a hasičov – 29. júna pri likvidácii požiaru v areáli bývalých TAZ, nasadených bolo 14 kusov hasičskej techniky a 23 príslušníkov OR HaZZ v Trnave
Zásah s najväčšou materiálnou škodou –  29. júna pri likvidácii požiaru v areáli bývalých TAZ, škoda spôsobená požiarom dosiahla 6 mil. eur
Najstaršia a najnovšia technika – Tatra 815 CAS 32, rok výroby 1989, resp. Iveco Trakker, rok výroby 2009
Najmladší a najstarší nasadený hasič – Juraj Tomovič, narodený v roku 1989, resp. Juraj Ďuriník, narodený v roku 1956
Najkurióznejší zásah – 16. novembra zasahovali hasiči na Štefánikovej ulic pri záchrane kocúra vylezeného na strome. Pomocou vysúvacieho rebríka sa dostali k zvieraťu, ten však po chvíli preskočil na strechu vedľajšieho domu a ušiel.

Ulož ako PDF
Napísal 12. februára 2011 14:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.